Wpis z mikrobloga

dobra, najczęściej przeglądając różne media społecznościowe czy wykop jak sie pojawia temat zachowania na drodze, to zawsze dotyczy złego zachowania kierowców, wiadomo, wylewanie frustracji i takie tam
a jakie dobre praktyki widujecie na naszych drogach?
dzisiaj musiałem przejechać się do innego powiatu i taka mnie myśl naszła jak wjeżdżałem na ekspresówkę, jak praktycznie każdy jadący prawym, o ile miał taką możliwość, zmieniał na lewy jak ktoś był na pasie rozbiegowym od wjazdu

z takich co jeszcze widzę na co dzień to
-jazda na suwak jest normalna, bardzo rzadko sie zdarzają jakieś dzbany
-na skrzyżowaniach gdzie są 2 pasy prosto, ale przy prawym jest strzałka pozwalająca skręcić jak jest czerwone, część kierowców jadących prosto zmienia pas na lewy, żeby skręcający nie musieli stać
-wpuszczanie przy korku z podporządkowanej też nie jest takie rzadkie

wiadomo, są dzbany typu siedzenie na dupie czy inne mruganie, ale jednak mam wrażenie, ze są w mniejszości

#polskiedrogi #motoryzacja #samochody
  • 4
  • Odpowiedz
-na skrzyżowaniach gdzie są 2 pasy prosto, ale przy prawym jest strzałka pozwalająca skręcić jak jest czerwone, część kierowców jadących prosto zmienia pas na lewy, żeby skręcający nie musieli stać


@Elev: ja to już się boję tak robić ( ͡° ͜ʖ ͡°) często jak stoję na długich światłach na prawym, i widzę, że ktoś chce w prawo na strzałce skręcić, to zanim podjedzie to cofam delikatnie i zmieniam pas na lewy. i typy i typiary zawsze okno otwierają i DZIĘKI! aż człowiekowi głupio.

-wpuszczanie przy korku z podporządkowanej
  • Odpowiedz
  • 0
i typy i typiary zawsze okno otwierają i DZIĘKI! aż człowiekowi głupio.


@manjan: czemu głupio, właśnie czuje dobrze człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°) też tak robie i też często pokazuje okejke
  • Odpowiedz
@Elev: ogólnie jest git aczkolwiek:
- lipa dalej u nas z trzymaniem odstępu i oprócz oczywistego zagrożenia z ograniczenia czasu na reakcję to pośrednio z tego wychodzą patologie jak np (dotyczy ekspresówek i autostrad) ktoś jedzie stosunkowo powoli (np 100 km/h) lewym pasem wyprzedzając ciąg samochodów ciężarowych i każdy za nim, zamiast zachować odstęp to podjeżdża bardzo blisko, nie zwalniając wcześniej i hamując ostro bezpośrednio za nim - zwalnia wtedy
  • Odpowiedz
  • 0
@Novick: to wiem, tez mi podnosi cisnienie, ale watek jest ontych dobrych zachowaniach, nie psujmy sobie poczatku weekendu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz