Wpis z mikrobloga

PL2050 jest w dupie
sami nie wystartują bo za mało poparcia żeby mieć zagwarantowane pokonanie progu, a konserwatywna kotwica w postaci PSLu sprawia, że będą tracić wyborców. wyborcy głosujący "na coś nowego" też się w końcu nimi znudzą

raczej koniec tej partii bo albo przeistoczą się w przybudówkę PSL albo wchłonie ich KO

#polityka
  • 6
  • Odpowiedz
@zapomnialemhaslo: Szefem Polski 2050 jest zadeklarowany katolik. Dlaczego Wy usilnie myślicie, że ta partia jest jakaś progresywna, kiedy to konserwatyści próbujący nie pokazywać wprost swoich poglądów.

Stąd też naiwne jest myślenie, że ich elektorat jest jakiś inny w poglądach.
  • Odpowiedz
@slawek887: tacy to konserwatyści co głosowali za ustawą. chcesz mi powiedzieć, że głosowali przeciw swojemu elektoratowi dzisiaj?

ich liberalny elektorat w końcu będzie miał dość tego, że głosując na pl2050 głosują też na konserwy z PSL które blokują wszystkie liberalne zmiany światopoglądowe i zaczną odpływać
  • Odpowiedz
@zapomnialemhaslo: pl2050 zostanie zjedzone jak nowoczesna i wczesniej palikut a psl jak zwykle swoim betonem wejdzie z 5-7% wezma se moze ardanowskiego nowa partie i z 10%, ten sam schemat od 20 lat nie wiem skad zdziwienie, psl by było zjedzone jak by za aborcjami glosowalo ich elektorat jest konserwatywny xdd a holownia jest miałki i bez zaplecza
  • Odpowiedz
chcesz mi powiedzieć, że głosowali przeciw swojemu elektoratowi dzisiaj?


@zapomnialemhaslo: Nie wiem co poszczególni posłowie mieli na celu. Ale jako całość dla nich liczy się, żeby to nie weszło i tyle. Rozkład poszczególnych głosów może mieć tysiące różnych powodów, dlaczego akurat tacy głosowali akurat tak.

Równie dobrze mogło być tak, że specjalnie nie głosowali na jedno kopyto, żeby osiągnąć uwalenie ustawy, a jednocześnie nie #!$%@?ć za bardzo koalicji - "no przecież my głosowaliśmy wg sumienia". Nie wiem jakie są zakulisowe rozmowy, to tylko jedna z
  • Odpowiedz