Wpis z mikrobloga

Miałem sen, że pewnego dnia w Polsce nie będzie czegoś takiego jak "kurnik inwestycyjny", a Polak będzie kupował mieszkanie tylko do celów mieszkaniowych.

Miałem sen, że pewnego dnia, gdy grupa znajomych będzie mówiła o swoich inwestycjach, to nikt nie powie o inwestycji w nieruchomości, natomiast każdy będzie posiadał zamiast tego w portfelu aktywa takie jak: akcje S&P 500, akcje dywidendowe, wszystkie inne ETFy z małą prowizją, obligacje indeksowane inflacją, złoto w postaci monet bulionowych, surowce, Bitcoina. Wszystko w odpowiednio dobranych proporcjach uzależnionych od akceptowalnego ryzyka.

#nieruchomosci #kryptowaluty #inwestycje
CzulyTomasz - Miałem sen, że pewnego dnia w Polsce nie będzie czegoś takiego jak "kur...

źródło: images

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@CzulyTomasz:

Mieć kilkaset tysięcy na koncie i zarabiać 50-100 tysięcy rocznie nic nie robiąc? To nie da Polaka.

Polak lubi porozmawiać przez telefon z lokatorem raz na jakiś czas o zepsutej pralce albo cieknącym kranie. Potem dla sportu oprowadzanie po mieszkaniu nowych lokatorów, podpisywanie umowy, przypominanie o przelaniu czynszu, odmalowywanie, odebieranie zażaleń od sąsiadów, zajmowanie się zalaniem mieszkania- to racjuje Polaka.
  • Odpowiedz