Wpis z mikrobloga

Jprdl, dzień upamiętniający rzeź wołyńską, a wysropkom się nie podoba, że ktoś chce upamiętnić i zaraz pytają "a rosja to co" XD gówno, będzie rocznica zbrodni w Katyniu to też upamiętnimy, podobnie jak zbrodnie Niemców na Polakach, nie rozumiem dlaczego ta masakra ma być przemilczana.

#ukraina #polityka
  • 18
  • Odpowiedz
@Smarek37: Gdyby Ukraina podeszła normalnie do tematu i wydała zgodę chociaż na te nieszczęsne ekshumacje to ten temat też by tak nie grzał jak Katyń. Sama Ukraina swoim zachowaniem to powoduje.
  • Odpowiedz
@neurotiCat: ale ja nie wybielam Ukrainy, tylko mówię, że żaden z was się tu w rocznicę zbrodni katyńskiej nie odezwał. A ty to pamiętam, że nawet coś głupiego wtedy napisałeś. Nie chce mi się przekopywać profilu. W każdym razie wybielałeś ruskich wtedy.
Edit już sobie przypominam, coś w stylu to nie tylko ruscy mordowali w Katyniu
  • Odpowiedz
@Smarek37: coś jeszcze kilka lat przed premierą filmu Smarzowskiego zaczęło się dziać, owszem wcześniej temat był zupełnie zaniedbany (poczytaj co myślało o tym PRL)
  • Odpowiedz
@Smarek37: No bo decyzję o zamordowaniu Polaków podjęli Gruzini xD (Stalin i chyba Beria), a wśród wykonawców oprócz Rosjan byli i inni obywatele tego kraju. Ja ruskich nie wybielam, przecież nikt nie neguje zbrodni ZSRR. Tylko po co mam grzać ten temat, skoro miejsce upamiętnienia jest, cmentarz jest, itd. Jak na Białorusi niszczono polskie groby to to krytykowałem.

@RzeczowyKomentator Napisz do mnie jak już go usną.
  • Odpowiedz
@neurotiCat: no i jeszcze zapomniałeś napisać że przeprosili, ale uj tam że teraz się wypierają i zwalają na Niemców, to już ci nie przeszkadza. Prawda jest taka, że w rocznicę Wołynia jedziesz po wszystkich ukrach bez wyjątku, zresztą codziennie to robisz, a w rocznicę Katynia wrzucasz komenty że to nie tylko ruscy winni symetrysto za dychę, obrzydliwy człowieku, siewco nienawiści.
  • Odpowiedz
@Smarek37: sęk w tym, że Katyń na wielu płaszczyznach przez lata był upamiętniany, były badania, były pomniki. Te stosunki teraz sa #!$%@?, ale nie ma porównania co do Wołynia gdzie zero współpracy jak było tak jest, niezależnie ile pomocy otrzymali. To taki nasz fail narodowy, że nadal tak to wygląda.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: nie jesteś zbyt bystry?
Nikt nie ma problemu z upamiętnianiem tego karygodnego wydarzenia.
Pretensje miej do środowisk nacjololo typu konfa, że obrzydzily i wykorzystały to smutne wydarzenie do populistycznych zagrywek.
Ludzie po prostu widzą w tym fałsz na miarę smoleńska to się czepiają.
To nie są zbiegi okoliczny, że co raz bardziej jawnie prorosyjska partia uczepiła się tego tematu i to jeszcze od 2 lat. Bo wcześniej nie było
  • Odpowiedz
  • 0
@nyanian: To ty nie jesteś bystry, skoro pod wpływem partyjnego przekazu nie umiesz patrzeć trzeźwo na sytuację i pozwolić ludziom uczcić pamięć pomordowanych, bo w twoim zaprogramowanym łbie wszędzie widzisz rosyjska propagandę.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: a kto ci broni kucu. Idź i upamietniaj a nie szukasz chochoła. Ja wiem, se chodzi o to aby szukać wrogów urojonych i krzyczeć, se ktoś wam nie pozwala, kiedy rzeczywistość jest inna. Klasyka prawacka. Ktoś zabronił obchodów czy tak tylko srasz wpisy żeby robić zamoeszanie i rozmywać temat masakry przy okazji szkodząc pamięci poległych jak najgorsza gnida?
Taniec na grobach PiS bis.
  • Odpowiedz
  • 0
@nyanian: Nie nazywaj mnie kucem xD utożsamiam to pojęcie z Korwinem i paróweczkowym rynkiem

Nie szukam wrogów. Po prostu pluje na wykopków i ich skrajności. Nie wolno? Wolno.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: jesteś podłużny, żółty i miękki w środku. Jesteś bananem. Piszesz i rozumiesz jak kuc, jesteś kucem. Przykro mi. Podobno niektórzy z tego wychodzą.
  • Odpowiedz