Wpis z mikrobloga

Mam ok 180 laptopów, starszych i nowszych, sprawnych i niesprawnych. Do tego ok 50 monitorów i ok 50 komputerów stacjonarnych. Ok 60 płyt głównych z procesorami i pamięcią. Tak sobie magazynowałem przez lata i właściwie nie wiem co z tym teraz zrobić.
Mam sentyment do komputerów i jakoś szkoda mi wyrzucić. Co byście zrobili? Oddali na jakiś skup? Wystawiali na allegro? Użyli jakoś w celach zarobkowych?
Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Te retro perełki zostawiam, ale reszta?
#komputery #pcmasterrace #pytaniedoeksperta
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kidi1 masz moze jakies kosci RAM na sprzedaz? Mam dwa starsze (7 -10 lat) lapki, z ktorych korzystam i przydaloby sie dodac im troche RAM. HDD rowniez bede szukal pod swoje PS2.
BTW. Nie wyrzucaj, ale wystawiaj na Allegro. IMO czesc sie sprzeda.
  • Odpowiedz
Jest pewnie sporo różnych fundacji pomagających ludziom, które chętnie przygarnęłyby sprzęt. (pol-ukr, dzieci z rodzin o niskich dochodach, domy dziecka, mops, małe wiejskie szkółki...). Możliwości jest wiele. A części chętnie przygarnie jakiś serwis lub hobbysta elektronik.
  • Odpowiedz
@kidi1 Tak jak napisał jeden Mirek, są fundacje gdzie składa się komputery w miarę sprawne ze starszych części tak żeby nadawały się do szkół na wioskach czy w biednych miejscowościach. Ja osobiście bym poskładał całe komputery z tego z czego się da i je sprzedał, a resztę części to już zależy co masz. Jak masz dużo sensownego RAMu (np. jakieś 8gb DDR3) to poza sprzedażą można oddać kolegom/koleżankom ("dzięki za pamięć"
XkemotX - @kidi1 Tak jak napisał jeden Mirek, są fundacje gdzie składa się komputery ...

źródło: temp_file4924858638082437641

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@makrofag74: Oddałem już koło 200 laptopów potrzebującym od początku covida i ok 70 zestawów stacjonarnych. Po tym jak rząd dawał laptopy, mam problem ze znalezieniem potrzebujących, wszystkie domy dziecka w okolicy już obdarowałem. @XkemotX
  • Odpowiedz
@kidi1 FX to bulldozery i pasują tylko na AM3+ które mają fizycznie jedną dziurkę więcej na dodatkowy PIN który wyróżnia te procesory.

Możesz mi coś wysłać jeżeli ci zajmije miejsce, zapłacę za paczkomat, ale nie wiem co masz x) Sam mam dużo sprzętu wszelkiego rodzaju ALE brakuje mi płyt głównych oraz kart graficznych. Mam zasilacze, RAMy, procesory, monitorów nie zbieram ani innych peryferiów. Mam kilka obudów. No ale właśnie nie mam
  • Odpowiedz