Wpis z mikrobloga

Planuję zakup nowego telefonu. Do tej pory kupowałem zawsze telefony z serii Xiaomi Redmi Note i byłem zadowolony. Obecnie stwierdziłem, że może warto kupić coś z wyższej półki i zastanawiam się nad iPhonem 15, natomiast nie ukrywam, że cena dość spora. W związku z tym pytanie czy iPhone jest naprawdę warty swojej ceny, czy płacimy głównie za logo? Co takiego ma iPhone że jest tak ceniony i uważany za najlepszy? Naprawdę jest taki wydajny?

#iphone #telefony #ios #android #kiciochpyta #smartfon #pytanie

Czy warto kupić iPhone?

  • Tak 43.3% (58)
  • Nie 56.7% (76)

Oddanych głosów: 134

  • 29
  • Odpowiedz
@lopezox: tylko ip15 pro jakoś wygląda, zwykła 15 jest tak ograniczona, że wstyd. ale tak płacisz za jabłko i dostęp do ekosystemu z airtagsami i airpodsami (nie z applewatchem, bo zegarek który trzeba ładować codziennie to jakaś pomyłka)
  • Odpowiedz
@lopezox wydajny jest ale jak korzystasz dużo z telefonu to będziesz ładować 2 razy dziennie. Ewentualnie dopłacić do 15 plus.
Ja miałem 3 tygodnie ale nic specjalnego. Nie widzę różnicy między iPhonem 12 zbytnio. A iPhona 12 kupiłem bez faceid za 410zl więc jakoś średnio mi się widziało opłacalność 15 i szybko sprzedałem. Bardziej wydaje mi się że lepiej kupić OnePlus 12 lub Samsung s23 gdzie widać te 120hz w ekranie.
  • Odpowiedz
@lopezox przesiadłem się po x-latach z Androida na Apple i był to jeden z lepszych wyborów ostatnimi czasy. Jak cenisz sobie wygodę i niezawodność to warto
  • Odpowiedz
a dlaczego Iphone ma być bezpieczniejszy od innego telefonu?


@lopezox: po pierwsze Android dominuje na rynku, więc siłą rzeczy więcej malware powstaje na "zielonego robocika"; po drugie nawet jeśli powstanie łatka na znalezioną podatność, to nie wiadomo jak szybko zawita ona do danego modelu smartfona; po trzecie znalezienie podatności "zero day" na iOS jest drożej wyceniane, bo system ciężej zhakować; po czwarte - specjaliści IT od bezpieczeństwa (niebezpiecznik, Z3S) używają..
  • Odpowiedz
@lopezox: #!$%@? bateria, aplikacje działające jak na windows phone, ciągle namawianie na icloud, flary od jasnych punktów w aparacie, upośledzona galeria, bezsensowny słownik w klawiaturze, brak możliwości ustawienia dns dla danych pakietowych, jedna sensowna przeglądarka, plastikowy feeling ekranu, brak możliwości wybierania kontaktu klawiatura alfanumeryczną, i masa innych rzeczy
  • Odpowiedz
@lopezox kiedyś lubiłem i miałem czas żeby bawić się ustawieniami jak jakieś bzdurne DNS, ręczne synchro, ustawienia klawiatury, odciąganie jakiś chińskich przeglądarek i masa innych bzdurnych rzeczy. Teraz chciałem mieć system który ogarnie mi dobry feeling korzystania z telefonu, konfigurację ze sprzętem domowym. Z Androidem to wiadomo, ściągasz częściz aliexpress, jakieś bridze i inne bo oczywiście nie ma dedykowanych,piszesz własny soft bo problem znany ale nikt się nie dzieli rozwiązaniami i
  • Odpowiedz
@lopezox: Bo srapple tak twierdzi a fbi czy tam inne służby przychodzą do nich na kolanach się prosić aby im telefony różnych złodupców odblokowywali. Oczywiście wali to wałem na kilometr bo które służby by rozgłaszały, że jest sprzęt, z którym nie mogą sobie poradzić. No ale applowcy święcie wierzą w to co im ze sceny na spędach rezerwatu powiedzą.
  • Odpowiedz