Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zastąpiłem słuchawki przewodowe bezprzewodowymi #airpods. Z jednej strony to wybór na plus (brak kabli, wysoka jakość, dobre funkcje, wygodne przełączanie między laptoptem a telefonem), z drugiej zastanawiam się, czy zwiększa to ekspozycję na promieniowanie elektromagnetyczne, które po latach wielogodzinnego, codziennego stosowania może być szkodliwe dla zdrowia i/lub pogarszać samopoczucie. Myślę też o innych urządzeniach na #bluetooth i #wifi w mieszkaniu.

Tematyka wrażliwości na promieniowanie elektromagnetyczne jest bardzo kontrowersyjna - z jednej strony brak dowodów, z drugiej strony brak dowodów to nie dowód na brak relacji. Z jednej strony obawy mogą mieć naturę psychosomatyczną, z drugiej strony powstaje pytanie, czy osoby o wrażliwej psychosomatyce nie powinny unikać takich czynników.

Co o tym sądzicie? #pytanie #sluchawki #bluetooth #promieniowanie #zdrowie #medycyna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zastąpiłem słuchawki przewodowe bezprzewodowy...

źródło: AirPods-2

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Odpal sobie mapy google, zlokalizuj na nich np "RTCN Olsztyn Pieczewo". Zobacz w jakiej odległości od obiektu są bloki mieszkalne. Na tym RTCN są komplety anten na różne pasma głownie radio FM + wszystkie MUXy TV. Tylko jeden mux nadaje z mocą 100 kW EIRP a jest ich tam 3, Stacja radiowa Trojka - 100 kW, a jest tam jeszcze RMF, ZET, Olsztyn, i jeszcze coś. Wszystko to działa
dktr - @mirko_anonim: Odpal sobie mapy google, zlokalizuj na nich np "RTCN Olsztyn Pi...

źródło: RTCN_Pieczewo_Air

Pobierz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ekspozycja na pole elektromagnetyczne będzie mniejsze przy używaniu takich słuchawek niż przy używaniu telefonu przy samej głowie, nadajniki lte/3g działają z znacznie większą mocą niż bluetooth, ale nadal ze znacznie mniejszą niż np stacja bazowa czy nadajnik lokalnego radia FM. Gdyby było coś na rzeczy to zapewne ktoś już by to zaobserwował i skorelował z obecnością dużego natężenia pola w danym miejscu. Nadajników o tak dużych mocach używa się
  • Odpowiedz