Wpis z mikrobloga

@Thorrand ja uważam te umowę za sukces, tam są same sformułowania typu "chcemy aby" "postaramy się", czyli ona do niczego nas nie zobowiązuje, a można te zapisy wykorzystać kiedy nam pasuje
  • Odpowiedz
  • 0
@selflessness:

Czyli mamy umowę, która nie jest umową i to jest sukces... bo nic nie oznacza.
Myślę, że Donald Tusk dzisiaj postawił stolec. To też jest sukces międzynarodowy?

Bo na przykład w oczach poważnych partnerów to podpisywanie gniotów bez znaczenia, to trochę kompromituje państwo. A taki stolec... Ty i tak jesteś z tej kupy zadowolony, a przynajmniej nie jesteśmy skompromitowani ;))
  • Odpowiedz
  • 1
@selflessness:

Czekaj. Jeszcze inaczej. Bo ta umowa, która nic nie znaczy, to ewidentnie inicjatywa Polska. Bo Polska się do czegoś zobowiązywała.

Czyli na 3 dni przed rocznicą rzezi wołyńskiej... przyjeżdża tutaj Zełeński, który NIC od nas nie chce, nic od nas nie oczekuje... oczywiście ma w dupie jakiś Wołyń... a my mu dajemy umowę, która nie jest umową... ale to jest
  • Odpowiedz
@Thorrand: umowa nas do praktycznie niczego nie zobowiązuje, ale zostawia możliwości na wykonanie danej opcji z umowy. czyli gdy anglosasi będą mieć interes w tym, to dostaniemy polecenie i będziemy musieli sie zobowiązać tak to odbieram
  • Odpowiedz
. Bo ta umowa, która nic nie znaczy, to ewidentnie inicjatywa Polska. Bo Polska się do czegoś zobowiązywała.


@Thorrand: Przeciez takie umowy podpisało około 20 państw zachodnich. Odfajkowanmo to, bo juz sie pojawiałą narracja, że Polska jako jedna z nielicznych sie wstrzymuje.
  • Odpowiedz
  • 1
Przeciez takie umowy podpisało około 20 państw zachodnich. Odfajkowanmo to, bo juz sie pojawiałą narracja, że Polska jako jedna z nielicznych sie wstrzymuje.


@szurszur:

Mhm :D Też podpisali gniota pisanego na kolanie? Również łamiąc przy tym prawo?
Bardzo dobrze, tak trzymać! :D O to chodziło!
  • Odpowiedz
@Thorrand: takie papiery są ważne, lada dzień Europa, pod postacią Niemiec i USA wypnie się na ukrainę, a Ci będą oskarżać Polaków o brak pomocy. Niemcy będą dobre, a polacy będą be bo za mało pomogli.
  • Odpowiedz
@Thorrand: niech będzie i pokraczny fikołek, historia nas uczy, że nawet to co na piśmie jest nietrwałe. A kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. Ukraincy to takie jełopy są, że gryzą rękę która ich karmi - patrz casus tego frajera z ukrainy, co chciał grać z pozycji siły z PiSem, czym doprowadził do ich przegranej w wyborach i zmianą rządu z życzliwego ukrainie na pro-niemieckiego.

No tylko tępi ukraińscy
  • Odpowiedz
  • 0
@kjungst:

Eeeeeeeeeee, nie wiem do czego zmierzasz. Nie rozumiem... tzn. może źle to zinterpretowałem, ale czy Ty chcesz zalegalizować NA PIŚMIE, że POLACY SĄ DOBRZY I FAJNI I POMAGAJO? :D

Po
  • Odpowiedz
@Thorrand: Niby tak, ale nie. Polska nie jest tak znaczącym partnerem Ukrainy, na jakiego się w Polsce kreuje. My udostępniamy tylko terytorium, ale stery ma kto inny. Zresztą słusznie, nie macha się szabelką przeciw mocarstwu atomowemu. Państwa z większym PKB przodem. Łap tu linka z znacznikiem czasowym: https://youtu.be/P1CDdloWiyE&t=3278 Polecam cały program bo jest po prostu dobry.
kjungst - @Thorrand: Niby tak, ale nie. Polska nie jest tak znaczącym partnerem Ukrai...
  • Odpowiedz
  • 0
@kjungst:

A ja to wiem :) Napisałem nawet, że wzorowym sojusznikiem to my nie jesteśmy :)) Nawet gdybyśmy stali się zapleczem produkcyjnym, remontowym, to dalej w 3 lata nie zaczniemy produkować nowoczesnych myśliwców i czołgów ;)

Stery ma USA i to oni są najważniejsi.

Europa RAZEM jest silniejsza niż USA, ale to musiałaby być zgoda i jednomyślność + chęci i wyrzeczenia. A umówmy się, chęci i gotowości do wyrzeczeń to
  • Odpowiedz