Wpis z mikrobloga

Siemka, grałem w factorio jakiś czas temu, doszedłem nawet do uranu ale juz nic z tego save nie pamiętam i tak się plątałem godzinę po mapce i myślę zagrać od nowa :-) Jak byście ustawili statystyki początkowe? Będzie to moja druga baza z doświadczeniem około 40h

ps. są jakieś mody z paczkami graficznymi żeby kolory były bardziej przyjazne? nie lubę takich pustynnych klimatów :>

#factorio
euklides - Siemka, grałem w factorio jakiś czas temu, doszedłem nawet do uranu ale ju...

źródło: Factorio

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@euklides: Zalezy co lubisz.

jak wyzwania to ustawiasz zupelnie inaczej niz jak sandboxa (tez wyzwania ale w inna strone :P)

Ja zawsze ustawiam zasoby na maxa i wylaczam agresje robali. Bo moim wyzwaniem jest optymalizacja na maxa. Nie mam czasu i checi szukac zasobow czy bawic sie z robalami :P ja mam wszystko zrobic perfekcyjnie i nie martwic sie o zasoby czy robale (jeszcze mi sie to nie udalo
  • Odpowiedz
Ja lubię bogate złoża, ale rzadkie i daleko od siebie żeby trainworld ładnie siadał. Wtedy fajnie się układa bo rozbudowuje pierwszą bazę, zwijam wszystko w pociąg i jadę w #!$%@? daleko budować nową. Później jeszcze dalej budować jeszcze lepszą i tak 200h ma mapie zlatuje jak nic
  • Odpowiedz
@euklides:

Ja zmniejszam lekko częstotliwość i ustawiam na max wielkość i bogactwo. Nie podoba mi się jak potem mam tylko małe złoża, a duże są mega daleko. Ddotarcie do tych dużych złóż jak ma się artylerie nie jest wielkim wyzwaniem a raczej czymś co trochę męczy. Dodatkowo nie lubię jak cała mapa jest w tych plamkach, wolę mniejsze i większe kopalnie.
  • Odpowiedz
@euklides: Ja gram tylko na dwóch opcjach na zmianę: full domyślnie albo railworld preset (jeżeli męczy cie czyszczenie i migracja robali)
w railworld troche podbijam bogactwo i wielkość żeby nie migrować co chwile stacji kolejowych wydobywczych które są blisko spawnu
  • Odpowiedz
@euklides: ja zawszę lubie railworld (świat kolejowy) - najfajniejszy bo dość że się bawisz koleją to jak robisz stacje to Ci starczy na jakiś czas.
  • Odpowiedz