Wpis z mikrobloga

mirki, chciałem sobie zrobić nowy namiot bezcieniowy na taśmach LED, ale mam problem, bo nie mogę ogarnąć ile tego będę potrzebował. Teraz mam w namiocie 4 x 1 metr ledów no name na usb, czyli na 5V. Jako że muszę za każdym razem podłączać to pod 4 usb (niewygodnie) i nadal jest ciut za ciemno, tym razem chciałem kupić taśmę pod 12V, może np. 5 metrów. Niestety chińscy producenci podają różne dane, ale rozumiem, że jeżeli ta stara taśma brała 4W na metr, a ta nowa bierze np. 11W na metr, to mogę liczyć, że daje też więcej światła? Czy może niekoniecznie i w przypadku rzeczy z ali, gdzie nie podają lumenów itp, to jednak wróżenie z fusów?

#fotografia #kiciochpyta #elektryka #modelarstwo #hobby
RejestratorRodzynek - mirki, chciałem sobie zrobić nowy namiot bezcieniowy na taśmach...

źródło: PULUZ-namiot-bezcieniowy-40-40-do-zdjec-z-LED-oswietleniem_%5B14570%5D_1200

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RejestratorRodzynek:

ale rozumiem, że jeżeli ta stara taśma brała 4W na metr, a ta nowa bierze np. 11W na metr, to mogę liczyć, że daje też więcej światła


mozna tak liczyc, te wszytskie tanie tasmy sa mniej wiecej z tych samych ledow, a sprzedawcy wypisuja co chca. Ja mam ok 100w na metr2 o jest ok
  • Odpowiedz
@rybeczka: no wiem, tylko chodzi mi o to, że powierzchnia na której mogę taśmę przykleić jest ograniczona i jak teraz mam 4 metry ułożone, to w nowym namiocie może 5-6 metrów tej taśmy wcisnę, więc wolałbym żeby na pewno miała większą moc
  • Odpowiedz