Wpis z mikrobloga

#oszukujo #allegro #iphone

Przestrzegam przed sprzedającym SFERAMOBILE_PL na allegro. Ma wystawione iPhony oznaczone jako nowe, jednak w rzeczywistości są odnowione. Niektóre oferty mają w opisie informację o zastępczym opakowaniu, ale też nie wszystkie.

Skuszony dość niskimi cenami 20 stycznia zakupiłem iphone'a 12. Był oznaczony jako nowy. Po kilku tygodniach użytkowania zostały zauważone brudy pod aparatami przednim i dwoma tylnymi. Przedni wykonywał zamglone zdjęcia. Zostały jeszcze zauważone ruchome obramówki na tylnych aparatach nie twierdziłem że jest to powód do reklamacji ponieważ nigdy nie korzystałem z telefonu iphone i myślałem że tak powinno być. Zauważyłem że kondycja baterii spada jak szalona po 4 miesiącach od zakupu wynosiła ona 75%. Do tego po jakimkolwiek kontakcie z wilgocią wszystkie aparaty parowały i urządzenie szfankowało sam zapalał się ekran (był suchy) wpisywał się kod oraz sam dzwonił na numer alarmowy. Nie dało się nic zrobić z urządzeniem nawet nie reagowało one na kombinacje bocznych przycisków musiałem czekać aż telefon się rozładuje. Następnego dnia telefon zaczął działać normalnie i nic więcej się nie działo. Jak podaje producent urządzenie posiada prawie najwyższą klasę ochrony IP68 czyli takie rzeczy nie powinny się dziać nawet po lekkim zanurzeniu w wodzie nie powinno się tak stać. Po paru dniach urządzenie zostało zanurzone w wodzie na 2 sekundy głębokość może 10 centymetrów zaczęły dziać się te same rzeczy gdy chciałem odblokować telefon musiałem odblokować je kodem i wyświetlił mi się komunikat że iphone ma problem z modułem face id okazało się że aparat truedepth przestał działać. Wnioskując po tym wszystkim musiała nastąpić jakaś wcześniejsza ingerencja w urządzenie.

W wyniku tych wszystkich usterek zareklamowałem urządzenie. Otworzyłem dyskusje na allegro że zgłaszam reklamację sprzedawca odpisał mi około godziny 15:00 żebym wysłał mu urządzenie. Nie mogłem zrobić tego w tym czasie i następnego dnia odrzucił reklamację i zakończył dyskusję na allegro. Ponowiłem reklamację zapakowałem urządzenie wraz z ładowarką którą dostałem w zestawie zrobiłem zdjęcia i urządzenie działało wypełniłem papiery i domagałem się zwrotu pieniędzy za telefon.

Następnego dnia telefon dotarł do sprzedawcy i o godzinie 14:30 dostałem informację że telefon trafia na serwis. Około godziny 16:00 dostałem informacje że urządzenie zostało zalane i że reklamacja jest odrzucona oraz gwarancja unieważniona. Napisałem że nie zgadzam się z tym i domagam się zwrotu kosztów. Sprzedawca odpisał mi to samo że urządzenie zostało zalane i reklamacja odrzucona. Poprosiłem o dokumentację z serwisu i w jakim serwisie był ten telefon. Dostałem zdjęcia na których widać że telefon jest zalany w środku oraz jest widoczny tłusty odcisk palca. Nie dostałem żadnej dokumentacji ani nazwy serwisu. Jak można w ogóle serwisować urządzenie tłustymi palcami.

Sprzedawca zwrócił mi urządzenie bez mojej wiedzy. Odebrałem je i odpakowałem w środku nie było ładowarki którą też odesłałem okazało się że telefon się nie włącza nie reaguje na nic nawet nie widać żeby się ładowało a przed wysyłką działało plecy telefonu lekko odstają są krzywo przyklejone oraz ekran odstaje. Napisałem do sprzedawcy że nie ma ładowarki którą odesłałem dopiero później zobaczyłem że urządzenie nie działa.

Tyle dobrego że allegro nie jest bierne w tej sprawie i oferują mi pomoc. Moim błędem jest to że nie reklamowałem urządzenia wcześniej.
  • 15
  • Odpowiedz
@Ademu: Moja wina wiem o tym ale takie rzeczy nie powinny się dziać potrzebowałem dobrego telefonu na szybko znalazłem w dobrej cenie i zależało mi na tym żeby był nowy i taki kupiłem a co innego dostałem..
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Według opisu to telefon nowy był. Iphone'a nigdy nie miałem to że pewnie tak ma nie miałem na myśli zamglenia tylko ruszające się obramówki aparatów nie uważałem że to zamglenie jest jakimś powodem reklamacji nie chciało mi się w to bawić bo byłbym bez telefonu. Moja wina powinienem wcześniej reklamować. Możesz poszukać opinii innych osób na temat tego sprzedawcy np. na stronie Aleo.com ale są one codziennie na bieżąco
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: On szwankował po kontakcie z wilgocią musiała nastąpić jakaś ingerencja wcześniejsza i być jakaś nie szczelność na deszczu takie rzeczy nie powinny się dziać ani w przemoczonej kieszeni. Gdyby to urządzenie miało IP65 to powinno przetrwać taki kontakt z wilgocią.
  • Odpowiedz