Wpis z mikrobloga

Kupuje obligacje skarbowe w pekao. Ostatnio postanowiłem sobie sprawdzać i notować ich stan i jest taka sytuacja, że 7 czerwca miałem w posiadaniu kwotę x. 5 lipca dokupiłem 8 obligacji za kwotę 800zł, dziś czyli 7 lipca sprawdzam ponownie stan i wychodzi na to że posiadam 799zł więcej niż miesiąc temu. WTF? Przecież dołożyłem 800zł + przez ten miesiąc powinienem dostać trochę z odsetek (kupuje roczne i czteroletnie) więc dlaczego mam tylko więcej 799 na koncie? O co chodzi?
Na 99% nie walnąłem się w kwotach. Mówiąc o posiadanej kwocie mam na myśli całość czyli obligacje, odsetki i środki wolne.
#pekao #obligacjeskarbowe #obligacje #banki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@MistrzKowalski: Znaczy mi chodzi o tzw 'CAŁKOWITA SZACOWANA WARTOŚĆ INWESTYCJI' - tak to się nazywa, oni w to uwzględniają wartość obligacji wraz z narosłymi odsetkami + środki wolne na rachunku inwestycyjnym na które są przelewane odsetki kiedy są wypłacane. Tak więc skoro dołożyłem 800zł to jakim cudem mam 799 więcej, powinno tam być moim zdaniem więcej o te 800 + tyle ile narosło z odsetek przez ten czas.
  • Odpowiedz