Wpis z mikrobloga

  • 418
Fun fact: mleko UHT ma fabrycznie około 2% krowiego tłuszczu, aby podbić do 3.2% trzeba dodać olej rzepakowy lub palmowy


@default_city: źródło tych rewelacji?

I czy zgłosiłeś tolen fakt do UOKIK bo na kartonie oleju w składzie nie ma.
  • Odpowiedz
@default_city: źródło tych rewelacji


@Morf: wyschło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I czy zgłosiłeś tolen fakt do UOKIK bo na kartonie oleju w składzie nie ma.


Nie pije mleka, więc nie wiem co tam jest napisane na tych kartonach. Powtarzam tylko co mi się kiedyś o uszy obiło. Poza tym każdy składnik poniżej 1% całego składu nie musi być opisany w składach, tak mówi dyrektywa
  • Odpowiedz
@default_city: nie tylko musisz każdy składnik podać, nawet szczyptę, ale również musisz podać informacje o alergenach jeśli w tym samym zakładzie przetwarzane są np orzechy, chociaż w tym ciągu produkcyjnym się nie pojawiają.
  • Odpowiedz
  • 36
Powtarzam tylko co mi się kiedyś o uszy obiło. Poza tym każdy składnik poniżej 1% całego składu nie musi być opisany w składach, tak mówi dyrektywa unijna.


@default_city: dlaczego wypisujesz kłamstwo za kłamstwem? Ktoś ci płaci za wypisywanie tych bzdur czy tak sam z siebie je powtarzasz?

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/HTML/?uri=CELEX:02011R1169-20180101#tocId84 pokaz mi gdzie jest napisane że można mieć #!$%@? na to że dodałeś olej do mleka.
  • Odpowiedz
@default_city: Fun fuckt: użytkownik default_city jest orientacji homoseksualnej, nie akceptuje jednak z tego powodu samego siebie, więc aby podbić swoją samoocenę wymyśla fejkowe "fakty"
  • Odpowiedz