Wpis z mikrobloga

Jako, że nigdy za bardzo nie lubiłem i nie ogarniałem Diabolo, ale tak wyszlo, że zacząłem grać 3 miesiące temu, a że mam dopiero 300h na liczniku (XD) to jestem noob i mam pare pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1)Buildy: na yt jest tego masa, co chwilę nowy build, ale każdy poleca maxrolla. Oni jakoś na bierząco wszystko sprawdzają, zmieniają, weryfikują? Warto zaprzątać sobie głowę buildami z neta/yt czy kierować się maxrollem?

2) Czy w każdym sezonie Blizzard co chwile robi jakieś zmiany? Co jakiś czas jest update bilda, czasem zmieniają się paragony, glify. Zauważyułem wczoraj, że w moim ex buildzie na maxrollu glif ma opis X, a teraz ma opis Y jakby Blizzard coś zmienił, to normalne?

3) Szukajac builda wiadomo, że dobieram pod siebie, ale na maxrollu mój stary build był niby S tier i spoko się nim grało, ale coś zaczał kuleć na pitach, jak wczoraj wszedłem w Tier List to okazało się, że nie jest S, a jednak B, dlaczego w takim razie w buildach dalej ma oznaczenie S?

4) Sprzedaż itemków i kasa. W sumie to skąd ludzie maja tyle siana, skąd wiecie za ile coś sprzedać? Zaczałem teraz zbierać itemy 2GA w górę w celu sprzedaży, ale nie wiem co ile jest warte. Wczoraj zarobiłem 200kk za 3 stacki krwi, a tego mam jeszcze w chooj. Ja to wszystko chomikuje, że powoli nie mam miejsca XD Itemy 2GA jeśli nie pasują do postaci to sprzedawać, tak samo wszelakie umikaty czy 2GA sell, unikat kowal, a unikat 2GA sell?

5) Rozumiem, że jeśli mam itemek GA i zmienie afiks to nie dośc, że już go nie sprzedam innemu graczowi to na dodatek przestaje być on GA? Wiec mając coś GA jeśli nie pasuje mi do builda to najlepiej sprzedać, tak?

6) Opłaca się wgl sprzedawać itemy czy przedmioty przywolania jak mam dużo czy chomikować bo może się przydać, ale przecież i tak zaraz kończy się sezon XD

7) Mając ten 100 lvl, glify i szlifując postać oplaca się robić hellhidy? Do tej pory je olewalem (jak już zrobiłem wilki), ale zauważylem, że nie dosć ze leci anielskie ziele ze skrzynek którego miaem deficyt to na dodatek dropią itemy z krawawej i bossów. Czyli sie opłaca? Hellhidy, szepty to głownie źrodło kasy i eq, pity do ulepszania i sprawdzenia siebie, tak?

8) Styksowana głowa - sprzedawać czy nie? Mam tego no trochę, różowa tak samo bo co chwilę robie na 2 konta bossa świata. Sprzedać jak nie mam siana czy bardziej opłaca się trzymać?

9) Co wlaściwie daje karnet bojowy? Kusi mnie kupić w przyszłym sezonie, ale czy warto? Na pewno kupię dodatek. Rozumiem, że skrzydła u ludzi są dzieki dodatkowi w przedsprzedaży, tak?

10) Brakuje mi 24 pkt mistrzostwa, no zostało mi wbić ostatnią zakładnę renomy. Bardziej się opłaca klepać ołtarze czy robić misję poboczne?

Sporo tego, jeśli ktoś na to odpiszę to dziękuje i nie wiem, mogę dać za pomoc styksowy kamień albo jakiegoś itemka 2GA bo mam trochę ()


#diablo4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zielony_goblin: dużo pytań masz

Co do buildów, generalnie te z maxrolla są najlepsze, goście którzy je robią to mega ogarniają grę. Wystarczy, że wjedzie jakaś zmiana do jednego itemu i nagle build może być śmietnikiem albo mega OP. Aktualizują je na bieżąco razem z patch notes a czasem po prostu wpadnie im pomysł do głowy aby coś zmienić i okazuje się to super.
Jest kilka tier list na maxrollu, są buildy do farmienia czy robienia bossów. Nie każdy nadaję się do wszystkiego stąd te różnice.
Jeśli chodzi o itemy, to ja kieruje się "zasadą" jeśli ma 2 lub więcej affixów które są mi nie potrzebne to na sprzedaż (albo mielenie u kowala
jeśli potrzebuje materiałów). A jeśli chodzi o GA to można je trzymać itemy które mogą ci się przydać do innego builda, jeśli ten ci
  • Odpowiedz
  • 0
@anonimowy_michal no właśnie te buildy to mega dziwna sprawa bo kurde myśle, że mam top, a nagle build to śmietnik xD i cała zabawa od nowa. Na razie znalazłem jakiegoś builda na reddicie (używa tyraela, ebona i soul ringa), dodałem do niego shako i wydaje się spoko. Zobaczymy na picie, na razie kleje itemy do niego. Wkurza mnie to bo myślę że mam builda, zrobione eq i jeb xD śmietnik
  • Odpowiedz
@zielony_goblin w którymś paczu w pierwszym sezonie, o ile dobrze pamiętam, coś blizzord pozmieniał w skilach czarodziejów. Przez co cała klasa stała się nie grywalna więc pozdro. No i jeszcze zależy jaka klasa grasz, w niektórych to te buildy nie różnią się bardzo z sezonu na sezon
  • Odpowiedz
@zielony_goblin:
1. Maxroll jest ok, ale nie wszyscy twórcy. Na pewno Wudijo i LuckyLuciano jesli chodzi o Rouga.
W barbach specjalizuje się Kondyss, też masz jego buildy na Maxrollu, ale jeśli masz problemy z językiem, to prowadzi kanał na yt po polsku - bardzo dobry kontent creator https://www.youtube.com/@Kondyss/videos
Bardzo dobre bulidy robi też Rob, ale są one zazwyczaj nastawione na duży dps, kosztem survi - https://d4builds.gg/rob2628/builds/, i jego tier lista https://d4builds.gg/tierlist/.
2. Jeżeli sa zmiany w patchach top musisz patrzeć na np. maxrollu czy zostały zmiany uwzglednione w buildzie - na dole masz changelog przy kazdym buildzie..
3.Prawdopodobnie ktoś nie zrobił update w samym buildzie, sprawdzaj co jakiś czas w tierlistach gdzie jest
  • Odpowiedz