Wpis z mikrobloga

Warszawskie metro
Muszę przygnać, że Warszawskie metro trochę mnie fascynuje, bo to jedyny system metra jaki znam, który nie przebiega przez jedną z głównych stacji kolejowych (Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia) oraz nie przebiega przez lotnisko, które znajduje się bardzo blisko centrum miasta (Okęcia). Jak sobie patrzę na plan metra Warszawskiego w 2050 roku z Wikipedii to jest trochę lepiej (jest Zachodnia i Wschodnia) ale dalej nie ma Warszawy Centralnej. I to mnie trochę fascynuje bo nie znam żadnego innego systemu metra na świecie, gdzie główny dworzec kolejowy nie byłby połączony stacją metra.

#warszawa #metro #dworzeccentralny
lecho182 - Warszawskie metro
Muszę przygnać, że Warszawskie metro trochę mnie fascynu...

źródło: metro

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@lecho182: w ogóle metro w Warszawie to jest śmiech na sali. Stacji mniej niż w stolicy Bułgarii i budują wolno. Za kilka lat zaczną budować bezsensowną linię zielona zamiast żółtej. Jak zrealizują ten plan do 2060 to się zdziwię, tylko że wtedy to i tak mi będzie już wszystko jedno, bo przemieszczać tak często po Warszawie nie będę potrzebował.
  • Odpowiedz
@pamareum: za to ci z końcówki żółtej linii od dwóch lat stoją w korkach bo budują im tramwaj, który skróci im dojazd do centrum komunikacją miejską o całe 10 minut, ale za to zabierze jeden pas ruchu na Sobieskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Juz widze radość tych wszystkich bananów z WIlanowa, którzy stoja w korkach w swoich SUVach
  • Odpowiedz
za to ci z końcówki żółtej linii od dwóch lat stoją w korkach bo budują im tramwaj, który skróci im dojazd do centrum komunikacją miejską o całe 10 minut, ale za to zabierze jeden pas ruchu na Sobieskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Juz widze radość tych wszystkich bananów z WIlanowa, którzy stoja w korkach w swoich SUVach


@Eugeniusz_Zua: Zabrali bogatym oskarkom w SUV-ach, żeby dać ubogim
  • Odpowiedz