Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, miałem sytuacje na drodze, że wymusiłem pierwszeństwo wyjeżdżając z podporządkowanej w lewo. Po prawej i po lewej na głównej miałem dwa samochody, które jechały tam, skąd ja wyjeżdżałem. Liczyłem, że się wślizgnę pomiędzy, ale kierowca z lewej wykonał manewr szybciej niż ja, więc nadjeżdżający za nim musiał przyhamować, żeby nie wjechać mi w bok. Później mnie dogonił i słusznie skrzyczał. Mówił, że przy hamowaniu poleciał mu towar (jechał vanem), ma nagranie, moją tablicę i będzie kontaktował się z policją. Jakie z tego tytułu mogę ponieść konsekwencje? Jest mi oczywiście wstyd i głupio, ale chce mieć czyste sumienie na drodze w przyszłości (mało jeżdżę).
#motoryzacja #samochody #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 25 lat więzienia albo 100 zł grzywny. A tak na serio to pewnie trafiłeś na jakiegoś sfrustrowanego pieniacza, który nic z tym dalej nie zrobi. A jeśli już, to najpierw niech udowodni, że towar był prawidłowo zabezpieczony, a rzekome uszkodzenia rzeczywiście powstały przez to, że wymusiłeś pierwszeństwo.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: możesz olać. W kodeksie jest normalnie przepis za źle zabezpieczony ładunek. Tylko nie wiem jakiego rodzaju pojazdu sie on tyczy, byc moze ciezarowek na C jak masz paletowke.
Sam jeżdżę busem i zdarza się mocno hamować bo jakas sytuacja i leci wszystko, no ale takie życie.

Jak się skontaktuje z policja w co wątpię to w najgorszym przypadku dostaniesz mandat za wymuszenie pierwszeństwa.
  • Odpowiedz
Jakie z tego tytułu mogę ponieść konsekwencje?


@mirko_anonim: za wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu grozi 350 zł i 6 punktów karnych z tego co widzę. Do kolizji nie doszło, a niezabezpieczony towar to problem tamtego typka. Także myślę, że powyższe jest najgorszym możliwym przypadkiem.
  • Odpowiedz
@majk_emigrant: Zrobią mu art. 86 kw i będzie 1100 zeta w górę. Drugiemu zrobią niezabezpieczony towar. Policja lubi takich. Karę jednemu da. Drugiemu da. Może na koniec roku ilość wykroczeń będzie zacna. Niezabezpieczony ładunek to aż piękne, że będą mogli zrobić, bo tego nie ma aż tak dużo. Ale @mirko_anonim nie będziesz cywilnie odpowiadał za lampki nocne pobite, jak on wiózł, bo musiałby iść do sądu cywilnego z tym,
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): niech idzie na policje zgłosić, że nie dostosował prędkości do panujących warunków lub odstępu od poprzedzającego pojazdu w wyniku czego uszkodził źle zabezpieczony załadunek, powodzenia dla niego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie ma znaczenia. Jak mu się towar w aucie przewrócił to jest jego wina, że źle go zabezpieczył. Żadna Twoja wina bo mogło mu zwierzę wyskoczyć cokolwiek się stać. Wyśmiej go jeśli chce jakąś kasę dlatego, że musiał zahamować
  • Odpowiedz