Wpis z mikrobloga

#programowanie jak wygląda sytuacja na rynku, pytam o zatrudnianie juniorów? Chciałbym się zaczac uczyć pythona, planuje się przebranżowić. Czy może polecacie naukę jakiegoś innego języka programowania?
  • 9
  • Odpowiedz
@SaandMann: Plan jest taki, że uczysz się czego tam chcesz, a nie tego co ci poleci jakiś gostek. Sam fakt, że pytasz co masz sie uczyć źle rokuje. Potem szukasz firmy i idziesz tam personalnie złożyć CV (im mniejsza firma tym z wyżej postawioną osobą możesz sobie porozmawiać wchodząc z ulicy), pytasz czy mogą cie wziąć na staż/przyuczenie. Jak jesteś kumaty to po 2 tygodniach będziesz mieć robote. Co prawda
  • Odpowiedz
@SaandMann: cześć, dzisiaj jest od groma chętnych, bardzo dużo samouków, ludzi na studiach lub osób przebranżawiających się. 300/500 CV na jedno miejsce, to nie urban legend, ale fakty. Generalnie najważniejsze co trzeba dziś umieć to trzeba mieć płynny angielski itp. Bo jednak dziś dużo teamów teamy to zespoły mieszane, gdzie to jest podstawowa rzecz.

Jeśli chodzi o proces przebranżowienia licz że będzie to trwać około 1-1,5 roku, plus na początek
  • Odpowiedz
@SaandMann: Osobiście polecił bym Jave, może troche trudniejsza do opanowania (ale bez przesady jak mowimy o entry level), a za to nie bijesz się z milionem ludzi którzy stwierdzili że przebranżowią się z tynkarza / gastro i pójdą w IT, zachaczając o bootcap i ofc uczą się pythona bo wszędzie piszą, że to prosty język.

Język prosty ale znalezienie pracy trudniejsze XD

A roboty w Javie praktycznie tyle samo i stawki podobne, zależy od firmy itp. a już tak ogólnie #!$%@?ąc to i tak dopiero po roku / dwóch zobaczysz czy IT jest dla Ciebie, a nowego języka zawsze można się douczyć i będzie to na plus w korelacji z
  • Odpowiedz
@Cola_Man: xD czy ja wiem czy java dziś ok ? Znam kilku ludzi co uczą się obok frontendu albo devops bo stawki mid na javie troche poszly w dól, ciezko o nowe projekty. Ale moze to nie jest ogólny trend ; P
  • Odpowiedz
@Volantie: No jasne, ale mi bardziej chodzi o to gdzie jest większe prawdopodobieństwo dostania się na entry level, bo stawki na mid w dalszej perspektywie to i tak wypadkowa pierwszej roboty i stacku technologicznego który będzie się tam używać + tego co będziesz się chciał uczyć, ale najpierw trzeba się gdziekolwiek "zachaczyć".

Czy java to najlepszy wybór - nie wiem, ale moim zdaniem lepszy niż python xD, JS też spoko,
  • Odpowiedz
  • 0
@Volantie @Cola_Man ej a co myślicie o nauce PHP na początek? Kiedyś znajomy mnie namawiał, bo stwierdził, że nie ma w tym konkurencji jak javie czy pythonie, ale z tego co widzę pracy dla juniorów również xd co o tym myślicie?
  • Odpowiedz
@SaandMann: Troche sam sobie odpowiedziałeś, większość ofert na PHP bierze się ze starych projektów które trzeba utrzymywać, bo jeszcze nie opłaca się ich orać do ziemi i stawiać na nowo w czymś innym, raczej średni pomysł, ale to też zależy czy jakkolwiek wiesz czym chciałbyś się zająć, czy na początek chcesz się po prostu "załapać".

Zawsze możesz też poszukać czegoś ogólnie w IT jak admin itp.
  • Odpowiedz