Wpis z mikrobloga

#krakow

Ale wysrywy związany z kolejkami na Zakrzówek - pojawił się pomysł, by mieszkańcy Krakowa mieli osobną (domyślnie - krótszą) kolejkę, a jakim dziennikarski imbecyl pisze o konstytucji i równości wobec prawa xD

https://krknews.pl/jestes-mieszkancem-krakowa-bedziesz-miec-osobna-kolejke-na-zakrzowek/

Redaktorzyno - to właśnie jest równość wobec prawa, wszak każdy może zostać mieszkańcem Krakowa i korzystać z wszystkich przywilejów z tym związanych.

Na takich stronach można chyba napisać dowolne gówno i nikt tego nie weryfikuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
@francoisinho:

Jednak nie wszyscy mieszkańcy są przekonani o słuszności tego pomysłu. Niektórzy obawiają się, że priorytetowe wejście może prowadzić do konfliktów i poczucia niesprawiedliwości. Jedna z mieszkanek zwróciła uwagę na sytuację, gdy ktoś przychodzi na Zakrzówek ze znajomymi spoza Krakowa – czy wtedy ona wejdzie bez kolejki, a jej znajomi będą musieli czekać? Takie sytuacje mogą prowadzić do niepotrzebnych napięć i komplikacji.


Nie wiem co to za dylemat. Jak nie
  • Odpowiedz
@francoisinho: ja bym polecał zrobić wejście płatne już. 10 zł od osoby i spokój. Ja bym chętnie poszedł, ale jak mam tam stać nie wiadomo jak długo i w tłumie ludu się kąpać. To ja to chrzanie i wole Bagry (w tygodniu). W weekend jakbym bardzo chciał to bym na Przystań Brzegi pojechał tylko musiałbym zweryfikować czy otwarte, bo na google pisze że tymczasowo zamknięte, ale na stronie nie ma
  • Odpowiedz
to właśnie jest równość wobec prawa, wszak każdy może zostać mieszkańcem Krakowa i korzystać


@francoisinho: Myślisz, że jak napiszesz "wszak" to Twoja wypowiedź staje się od razu mądrzejsza? Zgodnie z takim tokiem rozumowania, to i katolik jest równy wobec prawa z muzułmaninem w Arabii Saudyjskiej. Zarówno jeden jak i drugi nie może krytykować islamu, bo pójdzie do pierdla.
  • Odpowiedz
Skoro mieszkańcy Krakowa się złożyli na wykup i doprowadzenie do stanu to powinni coś z tego mieć


@vateras131: Czy ludzie spoza Krakowa dostaną niższą cenę za lody w budce obok, skoro rzekomo nie dokładają się do krakowskiego budżetu?
  • Odpowiedz
Co ma do tego miasto


@vateras131: Miasto bierze od pana przedsiębiorcy podatek za budę. Jak chcesz wyliczać, że przyjezdni nie dokładają się do miejskiego budżetu, więc nie należy im się partycypacja w korzyściach takich jak Zakrzówek i chesz żeby dopłacali za wstęp, to im odlicz od lodów podatek dla miasta.
  • Odpowiedz
Nigdzie nie napisałem, że ma dopłacać


@vateras131: Racja! Wydawało mi się, że skoro wyjeżdżasz z kwestią pieniędzy, to chodzi o dopłacanie, a nie wspomniałeś o tym - mój błąd.

Ja popieram pomysł. Skoro mieszkańcy Krakowa się złożyli na wykup


Skąd pomysł, że tylko miekszańcy Krakowa się złożyli? Złożyli się wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób biorą czynny udział w życiu gospodarczym miasta: studenci dojeżdżający na weekendy, pracownicy z podkrakowskich wiosek, ludzie,
  • Odpowiedz
Redaktorzyno - to właśnie jest równość wobec prawa, wszak każdy może zostać mieszkańcem Krakowa i korzystać z wszystkich przywilejów z tym związanych.


@francoisinho: z tego co się orientuję w takich sytuacjach to nawet nie musisz być mieszkańcem Krakowa, a wystarczy że tam rozliczysz swój PIT, aktualnie w prawie każdym mieście otrzymuje się z tego tytułu jakieś bonusy
  • Odpowiedz
  • 0
@swiadomy_anakolut:

Myślisz, że jak napiszesz "wszak" to Twoja wypowiedź staje się od razu mądrzejsza?

To normalne słowo w języku polskim, jeśli go nie rozumiesz to skorzystaj z SJP ()

Zgodnie z takim tokiem rozumowania, to i katolik jest
  • Odpowiedz