Wpis z mikrobloga

Polska chce odszkodowanie od Niemiec za wojnę, Żydzi biorą pieniądze za to "że byli mordowani". Tylko, że III Rzesza nie istnieje. Nazizm nielegalny. Więc nie ma za bardzo od kogo. #niemcy

Ja się pytam czy jak kościół (który istnieje nadal) i zabijał niewiernych podczas krucjat. To czy teraz ci niewierni mogą pisać o odszkodowania do tej organizacji, że ich ojcowie byli zabijani w imię segregacji religijnej? Dlaczego nie zakazali #kosciol za takie zbrodnie?
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@dzieju41: gimboateizm, nazywaj jak chcesz. Dla mnie wszyscy w kościele są na równi z nazistami. Ręce we krwi a jeszcze "co łaska" dla pana w sukience ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sama wiara nie jest zła. Bardziej ta krew na rękach.

Co byś powiedział gdybym organizacje które zabijały "nie swoich" w celu przejęcia terenów wspierał co tydzień banknotem. Przecież za samą flagę jakiejś np. Rosji bym był
  • Odpowiedz
  • 0
@SupreminTHC skoro dziś Niemcy nie są winni temu co robili Niemcy dawniej, bo zmienił się ustrój, choc niektorzy ze zbrodniarzy jeszcze żyją, itp,
kościół też przeszedl duże zmiany w swoim "ustroju", więc czy dziś ludzie w nim będący maja ponosić winę za to co zrobili inni ludzie setki lat temu?
( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
kościół też przeszedl duże zmiany w swoim "ustroju", więc czy dziś ludzie w nim będący maja ponosić winę za to co zrobili inni ludzie setki lat temu?


@kubako: w sumie takiej głupiej odpowiedzi oczekiwałem na głupie pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciałem zapytać jak ten ustrój się zmienił bo nie słyszałem o tym, ale wpisałem w GPT i wyplulo mi kolejna "glupia" odpowiedz. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Kościół katolicki ewoluował i doświadczył różnych przemian strukturalnych od czasów krucjat, które miały miejsce w
  • Odpowiedz
@SupreminTHC: no jak sam zauważyłeś w swoim poście kiedyś zajmowali się organizowaniem krucjat i mordowaniem niewiernych, a dziś już tego nie robią. To zupełnie jak kraj na zachód od Polski - kiedyś zajmował się organizowaniem obozów i mordowaniem życów, a dziś nie - Imho to dość istotna zmiana ustrojowa ;)

Inną istotną zmianą, którą można porównać do ustrojowej, są zmiany soborowe dokonane w XX w. Są na tyle istotne, że
  • Odpowiedz
  • 0
kiedyś zajmował się organizowaniem obozów i mordowaniem życów, a dziś nie - Imho to dość istotna zmiana ustrojowa ;)


@kubako: no tyle, że oficjalnie III Rzesza to było inne państwo niż Niemcy. Tak jak PRL i IV RP. Kościół jest ten sam co był tylko się dostosowali do aktualnych zasad żeby nie potracić wpływów i majątków
  • Odpowiedz
@SupreminTHC: inna nazwa i tyle, ale wszystkie międzynarodowe i wewnętrzne ustalenia, prawa etc. przechodziły płynnie między jednym a drugim państwem. Zresztą w czasach krucjat kościół też był w sumie państwem, które dziś nazywa się Watykan i też dziesiątki razy zmieniało swój ustrój, kształt, relacje z innymi krajami i takie tam pierdy ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz