Wpis z mikrobloga

@Koziom: tak, nagrody motywacyjne dla pracowników, w dodatku przewidziane ustawą to bardzo źle, bardzo źle.

Najhojniejsze w 2024 roku było Ministerstwo Finansów, na którego czele stoi polityk Platformy Obywatelskiej Andrzej Domański. Biuro prasowe resortu podało "Faktowi", że nagrody otrzymały 2993 osoby, a średnia wypłaconych nagród wyniosła 3 tys. 61 zł i 48 gr brutto na osobę. Oznacza to, że urzędnikom i funkcjonariuszom Ministerstwa Finansów wypłacono w ciągu pół roku ponad
  • Odpowiedz
  • 1
@LebronAntetokounmpo: @aarahon Ale jak dla mnie kwota, którą przeznaczyły sobie te ministerstwa w pół roku to mówiąc delikatnie, sporo. Jakby to było do max 1-2 miliona to jeszcze by była w miarę okej, ale jeśli łącznie wyniosło to ponad 20 mln zł to mi się wydaje, że to jest już trochę przesada. A szkoda, bo ludzie będą myśleć, że koalicja stosuje standardy pisowskie wydając na siebie miliony złotych, a
  • Odpowiedz
Ale jak dla mnie kwota, którą przeznaczyły sobie te ministerstwa w pół roku to mówiąc delikatnie, sporo.


@Koziom: dla mnie też ale trzeba to rozdzielić pomiędzy dużą wieś, nagrody z tego co wyczytałem dostało ponad 5000 osób. Jak sobie podzielisz to to wyjdzie że każdy dostał 5000 zł brutto jednorazowej nagrody.
  • Odpowiedz
jeśli łącznie wyniosło to ponad 20 mln zł to mi się wydaje, że to jest już trochę przesada


@Koziom: To źle Ci się wydaje :) Przeciez nie będą dawać premii po 300pln. Na stare pieniądze sprzed 2015 to by było jakieś 11mln ;D
  • Odpowiedz
@Koziom: nie powinni sobie nic przyznawać, bo niby z jakiej paki? maja pensje? mają. Czy robią cos ponad stan? Jest nadwyzka w budżecie? nie? to żadnych nagród premii.

I sam chyba przyznasz że twój argument że w sumie to wina pis bo otworzyli furtkę brzmi absurdalnie. Przecież oni wygrli wybory jadac na tym że rzekomo nie sa drugim takim pisem.
  • Odpowiedz