Wpis z mikrobloga

Kupiłem se takie gówno bo myślałem że będę mógł tym sterować telefonem w samochodzie. Myślałem że to działa po Bluetooth normalnie. A tu zonk

Komplet składa się z dwóch elementów, ten główny okrągły pilot w cupholder zasilany bateriami aaa
I do tego stacja odbiorcza z trzema kablami plus minus i sterujący który trzeba podłączyć pod radio z Androidem które ma możliwość uczenia się przycisków i trzeba je nauczyć.

Czy da się to jakoś podłączyć do telefonu z Androidem? XD

Próbowałem ten biały przewód podłączać do białej i zielonej żyły w przewodzie USB c w różnych kombinacjach, ale telefon nie reaguje w ogóle.

Teraz se pomyślałem że może nie przez USB c a przez mini Jacka, bo niektóre słuchawki chyba mają możliwość sterowania muzyką.

Ma ktoś jakiś pomysł?

https://a.aliexpress.com/_EuD9xyr

#android #elektronika
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@Philosohero tak wiem, ale myślałem że może jakoś da się to podłączyć do smartfona podłączając biały przewód do któregoś z przewodów w kablu USB lub mini Jack i jakąś aplikacją nauczyć smartfon tego.

To Android i to Android przecież.
  • Odpowiedz
@jestem_legenda: bez większego rozkminiania to żeby to było USB, to musiałyby być co najmniej 2 przewody (USB to sygnał różnicowy) + masa, a z tego knoba wychodzi jeden przewód, który podaje najprawdopodobniej napięcie 0-5V
  • Odpowiedz