Wpis z mikrobloga

Hej,
Trzy pytania do #drony #dron #dji

1. Gdzie się podziały śmigła do dji mini 3 (bez pro)? Te od pro nie pasują bo mają za krótkie śrubki.
2. Czy zamienniki sunnylife są ok? (tylko takie są łatwo dostępne i jako tako markowe)
3. Co mogło spowodować, że po starcie drona zamiast zawisnąć to go lekko znosiło. Pogoda bez wietrzna, gps był złapany. Niestety starowałem w nocy około 2 m od ściany i go dosyć szybko zniosło na ścianę a w panice wybrałem zły kierunek drążka ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Póki nie będę miał nowych śmigieł to nie sprawdzę czy nadal tak ma, ale do tej pory zawsze tak startowałem i było ok.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Boziu: I w sumie moze to byc to, bo zrobilem rekalibracje i w domu ładnie wisi, tylko szkoda ze mi wszystkie smigla przeorało przy wczorajszym wypadku wiec musze poczekac aż zapas przyjdzie
  • Odpowiedz
@Boziu w nocy to zupełnie normalne. Jeżeli mini 3 ma podobną specyfikację co 2, to używa VPSa czyli po prostu kamery do idealnego zawisania w miejscu. Jak jest ciemno, to musi polegać na mniej dokładnych składowych IMU.
  • Odpowiedz
  • 0
@PieceOfShit: Dzięki za info, ma to sens. Raz udało mi się wystartować w nocy wcześniej ale chyba był inaczej dron zorientowany, niż przy kraksie. Dzięki, musze wiec w nocy ostrożniej startować i przećwiczyć to w bezpieczniejszych warunkach.
  • Odpowiedz
Jeśli byłeś 2m od ściany to na pewno nie miał pełnej zdolności GPS, a ten nie ma centymetrowej dokładności. W dzień działają czujniki dolne i trzyma się bardzo dobrze jednego punktu. Nocą liczysz tylko na GPS, więc z rozwagą.
  • Odpowiedz