Wpis z mikrobloga

Widziałem gdzies artykuł chyba w ostatni piątek, ze wlasnie ceny na rynku przestaly rosnąć. Az tu nagle przychodzi pan minister z tym, zeby te ceny spompować smiech na sali.

To tylko pokazuje, ze politycy jedyne co dla rynku nieruchomosci moga zrobic, to po prostu siedziec cicho i nie przeszkadzac.

Ze kredyty 0% i 2% to debilizm to kazdy wie, ale chyba malo kto wie, ze rownie duzym debilizmem sa te programy mieszkan na tani wynajem. Przeciez to jest oczywiste, ze zanim to powstanie to mina lata swietlne, a spoleczki zajmujace sie budowa i obsluga tego beda dojnymi krowami dla roznych masci polityków, ich rodzin oraz ich znajomych. Nie mowiat juz o tym, ze znowu bedziemy utrzymywac jakichs patusow i doplacac im do czynszu, bo chyba nie wyobrazacie sobie, ze to bedzie dla wszystkich. Ponadto te mieszkania zajma jakies grunty, przez co bedzie mozna budowac mniej mieszkan na rynku prywantym. Nie zdziwilbym sie, wiec gdyby w taki sposob ceny rowniez wzrosly.

Jedyny rozsądny sposób na zmniejszenie cen nieruchomosci? Rączki polityków daleko od rynku.
#nieruchomosci
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@WielkiPowrut88: wiadomo trzeba powrócic do przydziałów mieszkań, jedynie państwo moze poradzic sobie z tym problemem, wystarczy zobaczyc jak to elegancko hulało za komuny.
  • Odpowiedz
@Dawul: nie wiem czy do przydziałów ale socjalne nie istnieje w Polsce i to jest główne paliwo do wzrostów nieruchów z uwagi na brak alternatyw. Mam ziomka który doczekał się wykończonego i nieumeblowanego mieszkania 80 metrów w Szwecji (łazienka i kuchnia ze sprzętami tam pralka z suszarką to nie jest jakiś luksus) kwestia taka że musiał pracować odpowiedni długi czas w kraju razem z mężem. Tak dobrze przeczytałeś. Jakby w
  • Odpowiedz
  • 0
@Reanef:

nie wiem czy do przydziałów ale socjalne nie istnieje w Polsce i to jest główne paliwo do wzrostów nieruchów z uwagi na brak alternatyw


Głównym paliwem jest to, że od 2011 w świecie zachodnim a w Polsce od 2016 r. miałeś rekordowo niski kredyt i ludziom nie opłacało trzymać się kasy w banku plus
  • Odpowiedz
@Dawul: nie no wcale jak zostaje ci dwójka na życie na miesiąc po rachunkach i opłaceniu kredytu właścicielowi mieszkania to bardzo mądrym jest robić dzieci na yolo a tyle im zabierają w tych podatkach w Szwecji że przy dwójce pracujących ludzi jeżdżą nowym XC70 a trip tygodniowy w kraj raz na kwartał na biwak nie rujnuje ich budżetu. A robotę mają fizyczną. Zaklinaj rzeczywistość dalej ja po prostu widzę przepaść
  • Odpowiedz
  • 0
@Reanef:

nie no wcale jak zostaje ci dwójka na życie na miesiąc po rachunkach i opłaceniu kredytu właścicielowi mieszkania to bardzo mądrym jest robić dzieci na yolo


Ciekawe, w jakich warunkach zyja i ile zostaje mieszkancom Afryki, ze robią dzieci hurtowo ( ͡°
  • Odpowiedz
@Dawul: #!$%@? taka ścianę tekstu że literalnie tego po prostu nie przeczytam bo nie mam ochoty. Brak alternatyw = zmuszenie kogoś do brania kredytu = można windować ceny bo i tak weźmie on albo pomoze rodzina bo nie ma innego wyjścia. Tu nie ma żadnej filozofii. A i my żyjemy w Polsce a nie Afryce gdzie robi się dzieci żeby tylko któreś przeżyło plus głupota i brak edukacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@Reanef:

#!$%@? taka ścianę tekstu że literalnie tego po prostu nie przeczytam bo nie mam ochoty.


To niezla
  • Odpowiedz