Wpis z mikrobloga

Szukam foto pułapki z GSM/LTE którą można sterować zdalnie a która nie wymaga do tego subskrypcji ani tokenów, np. podłączając pod swój serwer albo ostatecznie wysyłając komendy SMS, budżet poniżej tysiąca, jest coś takiego na rynku?
Z tego co widziałem większość producentów oczekuje wykupienia abonamentu albo jest wysyłanie zdjęć na FTP/email ale bez możliwości zdalnej kontroli.

Zwykła kamera IP plus modem raczej (?) odpadają bo zależy mi na długim czasie pracy na baterii i małych wymiarach

Nawet nie wiem jak to otagowac: #cctv #lesnictwo #kamery #monitoring #elektronikauzytkowa #nieelektronika #fotopulapka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JestemKaspi ja kupowałem jakieś pułapki w kwocie kilkunstówek i żadna nie wymagała abonamentu. konfigurowałeś wszystko ręcznie a potem przez sms-a mogłeś spowodować zrobienie zdjęcia (oczywiście robiły też zdjęcie na ruch i potrafiły je wysłać na e-mail /sms)
mam taką w pracy jak się jutro przypomnisz to ci wyślę model
czyżby rynek aż tak się zmienił?
  • Odpowiedz
@JestemKaspi: wziąłem do ręki i pierwsze rozczarowanie: ona jest na 3G, a 3G zdaje się jest wyłączone od zeszłego roku. sieci komórkowe pozostawiły 2G dla kompatybilności i przeszły na 4G / LTE. czyli kamerka jest nieco przestarzała. aczkolwiek przez 2G też powinna dać radę coś wysłać, tylko wolniej. testuję.
  • Odpowiedz