Wpis z mikrobloga

@gomjeden: Bardzo dobre pytanie zadałeś. Policja powinna zawsze pisać jakie są wstępne ustalenia z czyjej winy był wypadek, kto ile miał na prędkościomierzu, kto wyjeżdżał z podporządkowanej i jak daleko od miejsca zdarzenia leżały zwłoki motocyklisty. Może mniej by było komentarzy z automatu oskarżających kierujących samochodami.
  • Odpowiedz
@gomjeden @WarszawskiRozpylacz: może się mylę bo nie mam dostępu do obszernych statystyk ale z tego co zaobserwołałem nawet jeżeli wypadek spowodowany jest przez kierowcę auta to czesto przyczynia się do tego motocyklista który np. przekracza znacznie dopuszczalną predkość lub np. zmienia pas ruchu bez wyraźnej sygnalizacji chęci zmiany. Żeby nie było sam jestem motocyklistą;)
  • Odpowiedz
@m1ck: przyjmując taką retorykę, to każdy jeden wypadek czy kolizję można zaliczyć pod 'niedostosowanie prędkości`. No bo ktoś wymuszający z podporządkowanej też przecież nie spowodowałby kolizji gdyby kierowca z pierwszeństwem jechał wolniej :)
Przejazd na czerwonym? Gdyby ten na zielonym jechał wolniej, też nic by się nie stało :) i tak dalej :P
  • Odpowiedz