Wpis z mikrobloga

Jestem rozsądnym prawakiem. Tyle lat żyłem w szurskiej-konfederackiej sekcie, ale zawsze wspierałem ruchy ekologiczne, czy to związane z czystym powietrzem, zdrową żywnością, recyklingiem. Oczywiście przez to, gdy informowałem o swoich poglądach, zawsze stawałem się lewakiem <ziew>

Nie robię tego dla jakiegoś klimatu, dla świata. Robie to dla siebie. Czemu typowy szur konfederata nie może tego zrozumiec? Dbam o to, czym wycieracie sobie mordę, o rodzinę. Chcę dbać o nią realnie. Chcę sam być zdrowy. całe dzieciństwo mieszkałem w małej miejscowośći, gdzie każdy palił wszystkim w piecach, tyle lat nawąchałem się smrodów, każdego wieczora.

Nie wiem jak można było wtedy żyć. Kiedyś nie było jakichś śmietników, recykligu, u mnie na wsi nie jezdziły śmieciarki. Pamiętam czas, gdy gmina podpisała umowę z firmą, która odbiera odpady, jakie było wycie, że jest to obowiązkowe i trzeba płacić, po co? Przecież można spalić, na początku spora część ludzi nawet nie wystawiała tych koszy ze śmieciami. Teraz robi to każdy. Skończyło się wypalanie plastików. Super!

Teraz pozostał problem z paleniem w piecach. Chciałbym by to też się skończyło. Fajnie jakby każdy miał ogrzewanie elektryczne. Nie dla klimatu, dla nas. Dla naszej społeczności, dla naszej wsi, dla mnie, dla moich rodziców. Fajnie jakby ludzie mieli elektryczne samochody, które działają dobrze, da się ich komfortowo używać. CZemu niby mamy wdychać te spaliny? W dodatku to duże ułatwienie. Pamiętam piec typu kopciuch, jak matka co chwilę do niego dokładałą, rano czyściła, wywalała popiół, potem rozpalała... to sporo roboty.

Jeżdżę dużo rowerem, ciągle problemem jest śmiecenie, w rowach, lasach, na poboczach. Często to plastikowe butelki i inne odpady. Fajnie by było coś z tym zrobić, moze te kaucje coś by pomogły, bo wyeliminowanie plasiku raczej się nie uda.

Czy jestem lewakiem bo nie chcę żyć w chlewie i smrodzie? Serio? Nie zbawimy tym całego świata, ale jak mówiłem, mam go gdzieś. Możemy tu sobie, w swoim mieście, na wsi, w Polsce, Europie mieszkać dobrze, wygodnie, czysto, zdrowo. Skończcie #!$%@?ć szury, że ktoś w chinach czy afryce smrodzi, no i niech se smrodzi i niech tam choruje z tego powodu. My możemy być zieloną wyspą, która ma lepszej jakości powietrze, ziemie, wodę. Wspieranie ekologicznych rozwiązań jest w interesie nas wszystkich i nie musi to być KLIMATYZM I ZAMORDYZM UNIJNYCH KOMUNISTÓW.

#4konserwy #neuropa #bekazkonfederacji #konfederacja #bekazprawakow
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neobychno: czyli masz jakiś pomysł na postawienie bariery zatrzymującej czyste powietrze w Europie a blokującej te zanieczyszczone z reszty świata. To może przedstaw ten plan na początek naszemu rządowi żebyśmy nie wydawali pieniędzy na działania które nic nie zmienią. A co do tego jakim samochodem chcesz jeździć, jak ocieplony mieć dom, czym go ogrzewać itp. to niema problemu rób co chcesz to twoje życie i twoje pieniądze tylko nie mów
  • Odpowiedz
Jestem rozsądnym prawakiem. Tyle lat żyłem w szurskiej-konfederackiej sekcie, ale zawsze wspierałem ruchy ekologiczne, czy to związane z czystym powietrzem, zdrową żywnością, recyklingiem.


@Neobychno: Generalnie na zachodzie to nic dziwnego, wszakże troska o środowisko jak najbardziej mieści się wśród konserwatywnych wartości. To jest dosłownie dbanie o dobry świat dla ciebie następnych pokoleń.

Niektórzy tak bardzo się zapomnieli w wiecznej nawalance my-oni, że nieistotne są konkretne sprawy, tylko ogólny kierunek, gdzie
  • Odpowiedz
@Neobychno przeciętny konfederata specjalnie nie różni się od rurkowca z dna rowu mariańskiego. Jego celem jest żyć i żreć, a każde działania dla większego ogółu, które przeszkadzają w jego celu jest po prostu lewackie. Tutaj nawet nie ma większej filozofii
  • Odpowiedz
jeśli uważasz że dzięki temu że je segregujesz to ratujesz naszą planetę


@SuperZenek: Przecież napisał, że nie robi tego dla "ratowania świata" tylko dla siebie. Chłop robi coś dla siebie z własnych przekonań a ty mu wmawiasz ideologię, której nie ma. XD

Zabawny jest też zarzut o próbę kontrolowania innych. Tak jakby prawica tego nie robiła.

#bekazprawakow
  • Odpowiedz
@nostalgiwolf: to niech robi sobię co chcę tylko jaki jest sens oglaszania tego wszen i wobec skoro nie jest to ideologia a jedynie jego życie które powinno tylko jego interesować. Nie wiem jaki jest wpływ prawicy na kontrole obywateli ponieważ nie byli jeszcze u władzy za to bardzo dobrze wiemy jaki jest lewicy i popisu bo ci u władzy już byli.
  • Odpowiedz
czyli masz jakiś pomysł na postawienie bariery zatrzymującej czyste powietrze w Europie a blokującej te zanieczyszczone z reszty świata.


@SuperZenek: Dziwnym trafem straszliwy duszący smród spalenizny podczas sezonu grzewczego unosi się w okolicy działek gdzie wszyscy palą węglem, a dużo lepiej jest ledwie kilometr dalej. Ale to na pewno smród z Chin przyleciał i się tak osadził bezpośrednio nad tymi biednymi działkami.
  • Odpowiedz
  • 5
@SuperZenek: Tak serio, postaraj się bez szurskich docinek i głupot. Jesteś w stanie sobie wyobrazić, że ziemia jest wielka i powietrze w miejscu x może być inne niż w miejscu y, i jeśli murzyn pali ognisko z śmieci w Senegalu, to w Polsce możesz mieć super jakość powietrza? Nie trzeba na to badań opłaconych naukowców, widać to w granicach jednego państwa. Na południu polski jakoś powietrza jest gorsza niż na
  • Odpowiedz
Nie wiem jaki jest wpływ prawicy na kontrole obywateli ponieważ nie byli jeszcze u władzy


@SuperZenek: Prawica w różnych odmianach jest w Polsce u władzy od 2005 roku. I tak tak, wiem, "to nie była prawdziwa prawica, następnym razem się uda".
  • Odpowiedz
@Neobychno: mnie do ekologii najbardziej przekonywała Biblia (dbanie o przyrodę jako formą dziękczynienia i brania odpowiedzialności wy zresztą mnóstwo starożytnych chrześcijan było pustelnikami czy takimi pierwotnymi ekologami), niechęć do palaczy i samochodziarzy, kult czystości a przede wszystkim Tolkien. Nazizm może nie jest najlepszym przykładem z racji okultystycznych ciągotek (czarne słońce, atlantyda, itd.) mimo wszystko kult przyrody i gdzie są te drzewa których już nie ma. Ekologizm mógł być odpowiedzią na
  • Odpowiedz
@Neobychno: czyli uważasz że każdy kraj, każde województwo czy nawet miejscowość ma "swoje" powietrze? Skoro tak to w takim razie każdy na swoim podwórku ma swoje więc co cię interesuję co robi sąsiad ze swoim powietrzem? Ja ci nie bronie jeździć czym ci się podoba więc jeździj sobię czym chcesz ale skoro uważasz że auta elektryczne mają co kolwiek wspólnego z ekologią to poczytaj o technologi ich wytwarzania, jaka jest
  • Odpowiedz
@Pawu1on: to o czym piszesz to efekt sprzedawanie miału węglowego zamiast węgla więc wystarczy zająć się jakością produktu na rynku niż zakazywania korzystania z węgla a o zakazie ogrzewanie gazem już nie będę wspominał bo to są podstawą fizyki i chyba wiesz jak spala się gaz
  • Odpowiedz
@SuperZenek: Jeśli uważasz, że podział prawica-lewica ma cokolwiek wspólnego z wysokością podatków, czy zapomóg społecznych, to pozdrawiam, pogadamy za jakieś kilkanaście lat. Wtedy mniej więcej byłem w tym miejscu, co Ty i powtarzałem takie głupoty, kiedy dopiero zaczynałem polityczną, ekonomiczną i historyczną edukację.

Zacznij sprawdzać te informacje, zamiast ślepo wierzyć, że to co usłyszysz na yt/tiktoku, to prawda. Poczytaj jakieś książki. Szybko minie ;p
  • Odpowiedz
@wstanczyk: jeśli odpowiedni ludzie dojdą do władzy to przekonamy się sami czy to prawda bo jak na razie prawicy nie było u władzy więc można się opierać tylko na rządach lewicy i slowach prawicy. Za stary jestem by opierać wiedzę na filmikach z YT a tym bardziej z titoka
  • Odpowiedz
  • 1
@SuperZenek:

czyli uważasz że każdy kraj, każde województwo czy nawet miejscowość ma "swoje" powietrze?


Coś w tym stylu. Jeśli bym powiedział, że jest tak w 100%, to brzmiałoby głupio, ale spłycając temat to tak. Stężenie zanieczyszczeń zmniejsza się wraz z odległością od źródła emisji. Dlatego nawet jeśli Azja czy Afryka będzie zanieczyszczona to w dużej mierze te zanieczyszczenia nie przejdą do Europy i jeśli jesteśmy egoistami jak ja, to problemu nie ma, jeśli patrzymy globalnie na klimat to
  • Odpowiedz
Jestem rozsądnym prawakiem. Tyle lat żyłem w szurskiej-konfederackiej sekcie, ale zawsze wspierałem ruchy ekologiczne, czy to związane z czystym powietrzem, zdrową żywnością, recyklingiem. Oczywiście przez to, gdy informowałem o swoich poglądach, zawsze stawałem się lewakiem <ziew>

Czy jestem lewakiem bo nie chcę żyć w chlewie i smrodzie?

@Neobychno: Jesteś lewakiem, bo cała twoja aktywność na Wykopie sprowadza się do codziennego spamowania lewacką propagandą pod tagiem #bekazprawakow, między
  • Odpowiedz
@Neobychno: ci źli czyli ONI jak to nazwałeś nie mają ani trochę racji w tym co mówią a ty w tym co powielasz. Rozwiązania które są nam narzucane a którym Ty przyklaskujesz nie mają nic wspólnego z ekologią. Uważasz że samochody spalinowe są zle a te elektryczne nas uratują a nie widzisz w tym czyjegoś interesu bo gdy naprawdę chodziło o ekologię to ograniczało by się zużycie paliwa a nie
  • Odpowiedz