Wpis z mikrobloga

witam, jakis czas temu zmienilem kuchenke na indukcje w mieszkaniu w bloku, dalej mam umowe z PGNIG na gaz i z checia bym ją rozwiazal, mam pytanie czy po wypowiedzeniu umowy PGNIG bedzie musial wezwac montera by wykrecil licznik/zablokowal to, czy instalacja pozostaje nietknieta, tak by mozna bylo ewentualnie powrocic do gazu w przyszlosci?
#gaz #mieszkanie #blok #pgnig #indukcja
  • 5
  • Odpowiedz
@ggddp: Zdjęcie licznika wydaje się obowiązkowe. Na bank tak to wygląda w przypadku prądu. Ponowne podłączenie może wymagać "projektu" przyłącza przez kogoś z uprawnieniami. Kiedyś kupowałem działkę ze zdjętym licznikiem i musiałem brać elektryka do "projektu" żeby wadzili licznik w skrzynkę.
  • Odpowiedz
@ggddp: zgłaszasz do pgnig i oni przyjdą zdemontować licznik i założą najprawdopodobniej taką dużą plombę wielkości licznika :d Możesz się jednak dogadać ze spółdzielnią/wspólnotą i zdemontować to całkowicie oraz usunąć rurki. Wtedy Przyjdzie ekipa i za jednym razem wszystko ogarniesz i będzie bez rurek, bez plomby i zaspawają wszystko ale powrotu już wtedy raczej nie będzie.
  • Odpowiedz
@ggddp zostaw, zapłacisz max parę miesięcy kilkanaście złotych miesięcznie, a potem po kilka złotych i będziesz miał pewność, że w każdej chwili odpalić możesz z powrotem
  • Odpowiedz