Wpis z mikrobloga

#samochody #auto #motoryzacja #jakieauto

Cześć, zacząłem rozglądać się za nowym (ewentualnie używany, grunt aby mial jeszcze kilka lat gwarancji) samochodem.
80% miasto \ 20% trasa, konieczny automat, rozmiar B\C (nie widze sensu większego), diesel oraz elektryk odpada.
Cena - max 120K zł.
Nie jestem zbytnio nastawiony na jakakolwiek markę, aczkolwiek MG wykreślam z listy, gdyż jest za krótko na naszym rynku i nie wiem jak sytuacja z awaryjnością. Konfiguracja 2+1 czasami 2+2.

Poczytałem, poszperałem i no...nie wygląda to dobrze.

Z tego co widzę to wszędzie wpychane są trzycylindrówki, sławetne PureTech1.2 albo wyjące CVT, którym w trasę cięzko pojechać bo głośno.
Nie nastawiam sie tylko na crossovery, ale jednak podoba mi sie fakt wysokiego prześwitu, aby wjechać np na krawężnik jak zajdzie potrzeba.
Nie zależy mi specjalnie jakoś na mocy, ale raczej na komforcie jazdy, i aby nie ogłuchnać podczas pojechania na trasę jak zajdzie tak potrzeba.

Część ztych samochodów nie widziałem na żywo, dlatego też chciałbym się zapytać: Może ktoś ma, używał któryś z poniższych modeli - bądź mógłby zaproponować jakaś ciekawa alternatywę?

Samochody które rozważam
Kia stonic
Hyundai Bayon
Nissan Juke II
Dacia Duster III hybrid
Skoda Koniq
Hyundai i30
Kia XCeed

Dzięki!
  • 2
  • Odpowiedz