Wpis z mikrobloga

#motocykle hej, jako że zaczynam jazdy w ramach robienia prawka muszę się wybrać do sklepu i kupić sprzęt.
Jakbyście planowali wydać między 3 a 4k, to jak byście rozłożyli wydatki, tj. jakie kwoty byście przeznaczali na poszczególne rzeczy? Myślałem żeby kupić wszystko od razu, kask, buty, rękawice, kurtkę i spodnie. Myślałem
Kask 1-1,3k
Kurtka 600-800
rękawice 200-350
buty 400-600
spodnie 500-700
Jest git czy lepiej inaczej rozłożyć wydatki?
Zamierzam iść do sklepu stacjonarnego i poprosić kogoś o pomoc w doborze, ale chciałem mieć mniej więcej plan jakie kwoty wydać.

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ryuk: Ogólnie w porządku, w tym budżecie spokojnie sensowne rzeczy kupisz. Jedyne co bym sugerował, to na razie kupić kurtkę meshową, a na chłodniejsze dni dokupić później. Ja kupiłem uniwersalną tekstylną z podpinkami i na kursie czasem się gotowałem, Tam masz praktycznie tylko plac. Jeśli budżet masz sztywny, to jak weźmiesz tańsze buty i spodnie to dasz radę ogarnąć 2 kurtki.
+ nieoczywista rada - polecam kask w jaskrawym malowaniu
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Shuwaks: kask i kurtkę właśnie myślałem żeby brać jakieś stosunkowo jasne żeby być widocznym na drogach, ale szczerze to myślałem że te rzeczy są tańsze bo nikt ich nie chce, że wszyscy chcą być super cool czarni na drodze. To dla mnie nowość że za widoczność trzeba dopłacić (ale oczywiście na tym nie będę oszczędzał).
  • Odpowiedz
@Ryuk: jak chcesz być jasny to po prostu naklej taśme odblaskową, jak wybierzesz białe zamiast czarnego to i tak prawie nic nie da ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale przynajmniej będzie troche chłodniej
  • Odpowiedz
@Ryuk ja poszedłem w kask grafitowy - zawsze nieco mniej się nagrzewa niż czarny (wiadomo, to nie biały), nadal stylistycznie bardzo mi pasował. Do tego biała taśma odblaskowa 5mm i zrobiłem sobie kilka wstawek wpasowanych w geometrię kasku. Nie rzucają się w oczy, ale jak Cię oświetli inny pojazd, to dla jego kierowcy swieca się punkciki odblaskowe jak psu j---a ;)

Podobny patent z butami. Wziąłem takie jak mi się podobają
  • Odpowiedz
@Ryuk: Hmm, i tak większą część jazd pewnie spędzisz na placu. Ja bym na razie wyposażył się minimalnie, bo jak będziesz chciał na szybko, to dokonasz pochopnych i błędnych wyborów, a niektóre z ww. elementów ubioru czasem wybiera się tygodniami.
Ja na Twoim miejscu kupiłbym już docelowy kask (ja mój ostatni kask kupowałem miesiąc, mam nadzieję, że będziesz miał więcej szczęścia z kształtem głowy) i do tego jakieś tanie letnie
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@damien-timciack: motocykl chciałem mieć od dziecka, ale praktycznie nigdy nie jeździłem, może z godzinę na skuterze kolegi. Natomiast wiekowo bliżej mi już do 40 niż 30, temperament też już nie taki gorący, mam nadzieję że będę jeździł z głową, zobaczymy jak w praktyce wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na początku pewnie w koło komina, docelowo turystycznie.
  • Odpowiedz
@Ryuk: do 600zl kupisz raczej tylko krotkie buty. Ogólnie spodnie czy kurtkę polecam kupić przez internet z niemieckich stron. Można dużo zaoszczędzić.
  • Odpowiedz