Wpis z mikrobloga

To ci checa.
W moim rejonie jest dużo zabytkowych kamienic, takich +100 lat.
Wpadł deweloper, wykupił kamienicę która w tym roku miałaby 112 lat.
Centrum miasta pod Warszawą, niedaleko stacji więc lokalizacja idealna.
Kamienica poszła w pył a z podwórka zrobili parking na kilka lat.
Teraz zaczęli budowę "apartamentowca" i już na starcie projektu znaleźli się w czarnej dupie xD
Otóż, robiąc odwierty pod parking podziemny, takim w #!$%@? wielkim wiertłem, robili to przy ścianie drugiej kamienicy na sąsiedniej działce.
Budynek też stary, ale zadbany.
I przy tych pracach coś #!$%@?, nie wiem co ale możliwe, że maszyna wykopała grunt spod fundamentów.
Jaka przyczyna by nie była, skutek jest jeden: Stara, zabytkowa kamienica z mieszkańcami doznała uszkodzenia strukturalnego. Widać gołym okiem, że osiadła i popękała xD
Jak na razie stan jest taki, że zamontowali na niej jakieś kotwice i usztywnili ją prętami, ale ciekawe co chcą z tym zrobić dalej. Czy będą to naprawiać o ile w ogóle da się to naprawić.
Boje się pomyśleć co będzie dalej, skoro nawet nie będąc na etapie dziury w ziemi już wyrządzili tak potężne szkody.
Ale dopóki tego nie ogarną, to raczej prac nie wznowią, bo ten budynek nie przeżyje ciężkich prac ziemnych.

#deweloperka ##!$%@?
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@kutmen2 Na tej działce niczego nie postawią bo jest wąziutka. Ma dosłownie mniej niż 1000 m2, szerokość działki wynosi tyle co szerokość kamienicy, coś koło 20 metrów.
  • Odpowiedz
  • 1
@Tasde kraj karton. Dev ma spółkę celową z kapitałem 5k. Devovi się nic nie stanie spółka do kasacji może straci działkę. Kierownik dostanie zawiasy i straci uprawnienia jeśli udowadnia celowe działanie. Ludzie z kamienicy będą przeżywać swój dramat. Państwo się na nich wypnie.
  • Odpowiedz