Wpis z mikrobloga

#domek #dom #nieruchomosci #budownictwo
Mirki czy mieszkał ktoś z was w domku holenderskim cały rok?
Mam uzbrojoną działkę(prąd gaz woda) i chętnie bym taki domek kupił gotowy i postawił.
Potem może go jakoś zabezpieczyć żeby wytrzymał więcej lat ?
Czy można by z zewnątrz rzucić na niego klej i przykleić styropian na to tynk tak jak w normalnym budynku?
Budżet jakim dysponuje bez kredytu to 95k zł.
Nie zależy mi na tym aby domek był mobilny.
Ewentualnie może wziąć kredyt i jakie inne opcje polecicie?
Przykładowy domek https://www.olx.pl/d/oferta/caloroczny-domek-holenderski-willerby-westmorland-10-50-x-3-70-m-CID3-IDZbP3U.html
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@PR08L3M: ale czy taki domek będzie w miarę normalny czy zaraz tam będzie pleśń, nie wiem rozpadnie się czy coś ?
Mówię o takim z dachem spadzistym nie płaskim
  • Odpowiedz
@PanKeks: nie powinno się nic dziać. Jak dbasz, tak masz. Przed i po kupnie zrobiłbym bardzo dokładny przegląd domku, doizolował, zabezpieczył i mieszkał :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Heezy: eh tylko skąd ja wezmę fachowca który by mi to rzetelnie sprawdził.
Dla mnie budowlanka jest jak dla niktórych kupowania auta czarna magia.
Jedyny co potrafię zrobić sam to poprowadzić prąd gniazdka, tablię itd. oraz wodę na rurach pex.
  • Odpowiedz
@PanKeks: to nie jest rocket science, w teorii sprzedawca powinien być obeznany, ale w sumie jakiś dobru stolarz/fachowiec od drewna powinien sobie poradzić. Dużo pomysłów przychodzi do głowy, bo sam chciałem zamieszkać w takim holendrze :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Heezy: Sprzedawcę traktuję na równi jak z handlarzem aut. Wciska kit.
Ale dobra po zakupie co należy zrobić aby taki domek nie spleśniał?
Czy można najpierw go postawić a potem zrobić przyłącza ??
Czy np ustawić go na jakiś betonowych bloczkach? Czy lepiej fundament wymurować już z przyłączami.
  • Odpowiedz