Wpis z mikrobloga

mam w rowerze #mtb opony Maxxis Ardent Race 29". 90% czasu jeżdzę po ułomnych ścieżkach rowerowych #warszawa, rzadko jakaś ścieżka leśna.
Czy da się za drobne dorwać jakieś sensowne opony które poprawią komfort jazdy po mieście na mtb?
#rower
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@m76859 Zmniejsz ciśnienie to będzie bardziej komfortowo na tej kostce, dziurach i krawężnikach. Możesz dać coś bez bieżnika to oszczędzisz z 5 wat i będzie nieco ciszej ale cudów się nie spodziewaj.
  • Odpowiedz
  • 0
@stary_grat: sęk w tym, że ja się na oponach nie znam i nie wiem jaką chce. Czy jest sens szukać np jakiejś opony do roweru np crossowego czy tam jakiegoś trekkingowego? czy to realnie poprawi wydajność na asfalcie?
  • Odpowiedz
@m76859:
Ja używam w swoim MTB przerobionym na mieszczucha CST Control Viva z wkładką APL - koszt poniżej 50 zł sztuka.
Jak się nie znasz na oponach to dodam, że na obręcz "29" i "700" to taka sama średnica. Tylko dobierz szerokość opony tak, żeby nie była mniejsza niż obręczy
  • Odpowiedz
@m76859: hm ja w autach a mialem ich duzo nie czuje za bardzo roznicy miedyz oponami, natomiast jak mialem deske Onewheel XR na fabrycznym sliku a pozniej przesiadka na bardziej sztywna i terenowa opone to roznice czulem w #!$%@? wielka. totalnie inna jazda. takze i w rowerze pewnie bedzie roznica mnie sie wydaje dla mnie
  • Odpowiedz
@m76859: to są bardzo dobre opony jak chcesz zwiększyć komfort to zainwestuj w lepszy amorek,gripy, rękawiczki,albo w sztycę amortyzowaną a najlepiej we wszystko co napisalem
  • Odpowiedz
  • 0
@Zwiedzam: mam gripy(rogi), ergonomiczne rączki z dodatkowymi rogami i rękawiczki :p

no nic, może wymyślam, wszak nie jeździłem na żadnym innym rowerze na przestrzeni ostatnich lat a poprzedni rower to jakiś miejski męski bez żadnych amortyzatorów i pamiętam że i tak tym mtb byłem mega zachwycony jeśli chodzi o wygodę, przełożenie poniesionego wysiłku na pokonywaną trasę oraz wszechstronność.
  • Odpowiedz
@m76859: opony to raczej mają mało co wspólnego z komfortem jazdy w MTB a raczej z oporami toczenia ważne jest ustawienie siodełka ważna jest wysokość noga powinna się prostować do końca przy pedałowaniu wtedy mięśnie nie są cały czas napięte ja dluo nie mogłem naleźć siodełka dla siebie polecam te zrobiłem na nim 10000 km https://www.centrumrowerowe.pl/siodelko-selle-royal-respiro-athletic-pd7336/?v_Id=186252&utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwm_SzBhAsEiwAXE2Cv1wSwuKOGVneWVB_cVjT5SM8EABdgReGzDuEwHEsRSTuR9AFbOm5NxoCwIcQAvD_BwE z wad to jest ciężkie i delikatnie lepiej nie opierać o drzewo przejechałem na
  • Odpowiedz