Wpis z mikrobloga

#gazetawyborcza #klimat #pogoda
zaczyna się jak z covidem, pelna panika, zaraz wykresy i mapy pogodowe będą na czarno przy 25C xD lato jest jak zawsze, ale wylewajace sie nagłówki i alerty ze zaraz umrzemy staja się paranoiczne i te mapki gdzie temp w polsce nie osiąga nawet 30C okraszone komentarzem o żarze z nieba xD
OdcienZieleni - #gazetawyborcza #klimat #pogoda 
zaczyna się jak z covidem, pelna pan...

źródło: temp_file2212632848402819443

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OdcienZieleni: Zwykła lewicowa propaganda by zmusić ludzi do płacenia kolejnych "pogodowych podatków". Zaraz się pewnie zlecą lewaki wyzywające ludzi od szurów i tłumaczące, że kolory zmieniono dla daltonistów choć nie ma takiego rodzaju daltonizmu, a nikomu gradienty nie są potrzebne. Jakoś od lat wystarczała zielona mapka z cyframi ( ʖ̯)
Tytanowy_Lucjan - @OdcienZieleni: Zwykła lewicowa propaganda by zmusić ludzi do płace...
  • Odpowiedz
@haabero: Oczywiście, że używali tego bzdurnego argumentu, ale jak się okazało, że nie ma takiego rodzaju daltonizmu to przestali. Oglądałeś załączony film w ogóle?

Podstawowe pytanie - na co tobie i mi gradient? Przecież ZIELONY, przyjemny dla oka kontur mapy, miasta i cyfry są wystarczające do przekazania pełnej informacji. Skoro od lat to się sprawdzało to dlaczego nagle zaczynają używać kolorków bez sensu? I to kolorków straszących czerwienią dla normalnych
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: ostrzeganie ludzi przed tym że bedzie upał uważam za jak najbardziej okej. Wykdz sobie na pare godzin na pelne slonce miedzy 11 a 15 np. Szczegolnie ze w kraju zycie wiecej starszych ludzi. Przesadzanie z tym to głupota ale jestem w stanie rozróżnić mapę z gradientem od zwykłej mapy pokazującej temperatury
  • Odpowiedz
@haabero: Każdy stary człowiek wie z jakimi odczuciami łączą się dane liczby. Nabył tej umiejętności przez LATA swojego życia. Gradient nie jest nikomu do niczego potrzebny. Jest wręcz rozpraszający jak wzrok już nie ten.

A że jest lato to jest cieplej ¯\(ツ)/¯ To nie jest "zagłada klimatyczna" czy inne lewicowe urojenia podatkowe.
  • Odpowiedz
@haabero:

ja nie wrzucam non stop tych obrazków bo mam Ból dupy tylko wy XD


Ojojoj jak poleciało. Podetrzyj się. I już szybciutko wyjaśniam => KLAMSTWO NALEŻY JAK NAJSZYBCIEJ ODKŁAMYWAĆ. Nie będziemy siedzieć z założonymi rękoma i udawać, że nie nie kłamiecie i nie manipulujecie. Wy macie ból dupy właśnie o to, że odkłamujemy Waszą propagandę. Że Wam nie wychodzi, bo coraz więcej ludzi otwiera oczy. Jest akcja i jest
  • Odpowiedz
@haabero: Jest różnica między czytelną TRADYCYJNĄ mapą konturową z samymi liczbami i wypełnioną piękną zielenią, a czerwoną pełną ognistej pożogi propagandą dla idiotów co myślą, że jak zapłacą kolejny podatek to będzie chłodniej i "planeta trzaskowskiego mu nie spłonie" ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam Informować można w sposób TRADYCYJNY. Zieloną mapą i cyframi, które każdy rozumie i wie jakie mu pasują.
Nie potrzeba tekstów w stylu "planeta płonie", "afrykański żar", "fala niszczycielskich upałów". Ten stan pogody nazywa się... LATO
Bez sensu ludzi straszyć czernią krwi i masowych pomorów. Tym bardziej starszych.
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan na twojej tradycyjnej mapie masz temperaturę dla 5-6 największych miast. Mapy z radarów pozwalają wykazać lokalne różnice.
Zresztą po co ja to tłumaczę. Szury do wszystkiego dopiszą swoje teorie. Zrównoważona urbanistyka, smugi za samolotem, teraz kolor w prognozie pogody xD wszędzie spisek i szoros
  • Odpowiedz
@xqwzyts Masz milion apek pogodowych dla nawet najmniejszej pipidówy jak chcesz turbo dokładności. Oczekujesz, że starzy ludzie będą nagle swojej wioski wg gradientów szukać na telewizorze HD ready? xD

Czy spotkałeś choć jedną osobę, która narzekała na jakość prezentacji pogody w tv? Po co te opisowe horrory o "morderczych upałach" nagle kiedy kiedyś nazwano to po prostu LATEM?
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: bo nie przez cały miesiąc masz temperatury rzędu 30 stopni. Zazwyczaj to pare dni, przerwa i znowu pare dni. A przebywanie w 30stopniach to już jest hardcore dla organizmu szczegolnie jak mieszkasz w miescie i nie masz miejsca z cieniem czy dostepu do wody zeby się ochłodzić

@xqwzyts zapomniales o postrachu prawaków czyli miastach 15minutowych XD
  • Odpowiedz
@haabero Kiedy masz cały miesiąc w Polsce 30 stopni? Czerwiec prawie się kończy, a jakoś długo się rozkręcał.
Hiszpania ma wg tej propagandy cały czas czerwona? Jakoś ludzie tam masowo nie umierają z powodu LETNIEJ temperatury.
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: O tym właśnie mówię- czarny kolor na mapach to taki "clickbait" żeby robić sensację. Szury w tym widzą manipulację i światowy spisek.

Ten stan pogody nazywa się... LATO


#!$%@?ąc od kolorów- no nie do końca. Dyskutowałem o tym niedawno i nie bardzo mi się chce powtarzać. Jak masz w lecie 3 czy 5 dni z temp powyżej 30 st C to jest lato. A jak masz ich 15? A
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam Nazwę to "dobre lato", bo lubię ciepło ( ͡ ͜ʖ ͡)
Co mają powiedzieć mieszkańcy Ziemi nieco bliżej równika lub nawet odrobinę na południe od Polski? Nazywać się duchami, trupami?

I dlaczego zmiana / wprowadzenie kolorów nastąpiło teraz? Po co skoro gradienty i ich przydatność zostały obalone? Dlaczego tradycyjna mapa, zielona mapa przestała być używana skoro tyle czasu się sprawdzała, a kto chce informacje ze
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: cały czas używają zielonej/niebieskiej mapy. Mapa z gradientami też była od czasów kiedy cyfryzacja poszła do przodu

Kiedy masz cały miesiąc w Polsce 30 stopni?


@Tytanowy_Lucjan: no właśnie napisałem ze nie masz przez cały miesiąc 30stopni. Mapka z 2019 roku dotycząca Hiszpanii. No nie wiem, może od zawsze maja upały i wiedzą co trzeba wtedy robić? Nie przypadkowo ogarneli sieste w największy upał i nikt normalny za
haabero - @TytanowyLucjan: cały czas używają zielonej/niebieskiej mapy. Mapa z gradie...

źródło: 65893863_2733566673339318_5532634114584215552_n

Pobierz
  • Odpowiedz
@haabero No i właśnie co ci cała czerwona mapa daje tutaj jako wartość dodaną? Brudną plamę, która nic nie znaczy.

Byłem akurat ostatnio w Hiszpanii i tylko się wkurzaliśmy na tę siestę. Ludzie tylko chleją wino i żrą ciastka, a jedyna czynna restauracja to okropne fastfoody. W dobie powszechnej klimatyzacji siesta to wyłącznie lenistwo i pozostałość kulturowa. Nic dziwnego, że są biedni jak marnują tyle czasu ¯\(ツ)/¯

Dla mnie strasznie czerwienią
Tytanowy_Lucjan - @haabero No i właśnie co ci cała czerwona mapa daje tutaj jako wart...

źródło: 879023da2d96936f85e22ae4d929ce84b639638a8727934495fad8ae5c31994f

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: dla mnie taka mapa jest tylko informacją pokazującą jak bardzo jest gorąco i nie widzę w tym żadnego przekazu podprogowego. Jest dokładnie taką samą mapą z gradientem jak wysokości czy głębokości. Potrafię też rozróżnić dbanie o środowisko bez pseudoszału na np. kupowanie elektryków żeby ratować planetę . #!$%@? nowe podatki, chociaż zgadzam się z tym, że klimat się zmienia
I tak, mnie też #!$%@? siesta ale chodziłem po mieście
  • Odpowiedz