Wpis z mikrobloga

Po dymisji gen. Sodola jakieś "onuce" w ukr prasie się uaktywniły i piszą że operacja zdobycia przyczółka na lewym brzegu Dniepru w Krynkach była kompletnie nieprzygotowana i okazała się katastrofą. Mam nadzieje że tutejsi "spece" którzy mnie tu kiedyś atakowali za to że pisałem to samo, dadzą właściwy odpór tym "onucom". Przecież w tłumaczonych i czytanych przez nich raportach ISW, pisanych przez baletnice i 22 letnią dziewczynkę po licencjacie z politologii, przekonywano że operacja ukr w Krynkach rozwija się dobrze.
#rosja #wojna #ukraina
Thorkill - Po dymisji gen. Sodola jakieś "onuce" w ukr prasie się uaktywniły i piszą ...

źródło: Screenshot 2024-06-27 at 10-05-36 Tłumacz Google

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • 8
@bombastick: Trzeba patrzeć na stosunek strat sprzętowych i ludzkich. Naalsio publikuje takie zestawienia na twitterze. Obecnie jeżeli chodzi o operację charkowską zestawienie sprzętowe to 42:28 na korzyść rus. Ale zapewne straty osobowe są jakieś 3:1 na korzyść ukr bo to rus atakowali. Duże ale do przełknięcia dla rus.
Jeżeli chodzi o Krynki sytuacja jest odwrotna. Zestawienie strat sprzętowych jest korzystne dla ukr ale gdyby odjąć pierwsze trzy tygodnie operacji gdy
  • Odpowiedz
Naalsio publikuje takie zestawienia na twitterze. Obecnie jeżeli chodzi o operację charkowską zestawienie sprzętowe to 42:28 na korzyść rus.


@Thorkill: ja tam widzę 45 do 91 na korzyść ukr. I to tylko dlatego, że motocykli i meleksow nie wlicza do statystyk ;P nie wiem czy buchanki się liczą
  • Odpowiedz
  • 1
ja tam widzę 45 do 91 na korzyść ukr

@bombastick: A przepraszam. Masz racje. Zle popatrzyłem. Czyli stosunek strat dla rus w operacji charkowskiej jest też niekorzystny. Dawno tego nie śledziłem i teraz widzę że w ostatnich dwóch tygodniach sporo nowych rus strat doszło i mocno zepsuło im stosunek strat.
  • Odpowiedz