Wpis z mikrobloga

@Automaniakpeel możesz spróbować coś "innego" (chyba nadal robią sami mięso) po prostu kebab, ale to nie każdemu smakuje, mi np tak średnio podszedł. Masz piri piri to całkiem ok, ale w sumie dosyć drogo jakość/cena i na #!$%@?. Koło kaufa na legnickiej się otworzyli nowi turcy i nawet spoczko kebab, lekko stylizowany na berliński, ale ofc podjazdu nie ma. Taki "kraftowy" nowy się otworzył Kebab u Pajdy na zakładowej, ludzie chwalą,
  • Odpowiedz
  • 1
@kyloe Jadłem to gówno że dwa miesiące temu, jak ktoś twierdzi że To jest dobry kebab, to nie stał w życiu koło dobrego kebsa. Dramat, wióry, kapucha, zawalone sosem żeby przypadkiem się nie zorientować że to podłe mięso. Zawszę tam są tłumy, ale to jest efekt na poziomie "jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić".
Fujka.
  • Odpowiedz
@Iudex Kapucha to faktycznie niedobrze bro, byłem ostatnio też jakoś 1-2 miesiące temu i żadnej kapuchy nie było. Kapucha dyskwalifikuje każdy kebap
  • Odpowiedz
  • 0
@kyloe Akurat chwilowo nie będę regularnie w okolicy, ale aż bym zaszedł zrobić zdjęcie - jestem przekonany, że kapucha jest tam zawsze, walą się to wszędzie po ulicy.
  • Odpowiedz