Wpis z mikrobloga

Mam taki komputer:

Ryzen 5 5600G
Radeon RX6950XT
Zasilacz BE QUIET! System Power 9 CM 600W 80 Plus Bronze

Grałem dziś godzinę w gierki i się zastanawiam czy na pewno wszystko jest okej.

Czy powinienem kupić jakieś lepsze chłodzenie do procesora? Ogólnie to czy tak napewno może być bo nie wiem? Gram od dzisiaj, karte mam od wczoraj.

Co do zasilacza to zanim mi ktoś napisze że za mały to niech mi wytłumaczy dlaczego, skoro działa karta obciążona w 100% i nic się nie dzieje, a jak coś się stanie to najwyżej się zresetuje komputer to wtedy kupie najwyżej mocniejszy. Teraz nie widzę potrzeby.

#pcmasterrace
rocky_b - Mam taki komputer:

Ryzen 5 5600G
Radeon RX6950XT
Zasilacz BE QUIET! System...

źródło: Zrzut ekranu 2024-06-26 191208

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@rocky_b: bardzo gorąco, CPU pewnie zrzuca zegary jak dobija do 90 więc tracisz na wydajności. Ogólnie jest spora szansa że coś walnie w końcu jak karta dobija do 100 C Miałem kiedyś karte co ciągle działa na 90 i pewnego dnia się nie obudziła
  • Odpowiedz
@rocky_b: Masz w niej jeden wentylator tylko #!$%@?ący z tyłu? To dołóż ich kilka. Dwa wyciągające na górze i trzy wtłaczające z przodu, najlepiej 140. Bo teraz to się termos robi.
  • Odpowiedz
@rocky_b: piekarnik nie obudowa,wentylatory na froncie dużo nie zwojują bo nie ma wlotów powietrza nawet tylko małe dziurki.

ja bym ją otwartą trzymał i tyle, w sensie z bokiem zdjętym permanentnie.

do każdego procesora warto kupić lepsze chłodzenie niż to z zestawu
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: W takim razie może AiO załatwi sprawe? Czy to tylko chłodzi procesor i nie zrobi różnicy większej wewnątrz obudowy?

A z przodu można dać dmuchające i się zrobi przeciąg może xd
  • Odpowiedz
@rocky_b: aio do takiego procesora to bardziej fanaberia, fera 5 która bywa na promocjach po 10 wystarcza nadto do takich procesorów, wydawanie prawie 400zł na aio to raczej dla entuzjastów w tym wypadku.

aio schłodzi obudowę jak je zamontujesz na górze aby wycia gało powietrze, na froncie zwiększy temperatury obudowy (bo odprowadzasz na nie temp z procesora i z gorącego radiatora #!$%@? powietrze do środka obudowy wtedy)

a jaki masz
  • Odpowiedz
@rocky_b: musiałbyś wymienić chłodzenie, to nie ma sensu bo to tyle bezie kosztować , zę byś mógł równie dobrze od razu kupić lepszy model.

trzeba było wcześniej to brać pod uwagę.

możesz próbować wymienić na pada od honywell pastę na rdzeniu, ale to raczej wiecej niż parę stopni nie pomoże.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@10129 No nic jak padnie to może dostanę zwrot kasy muszę pilnować paragonu xd na pepperku ludzie po roku użytkowania dostali zwrot i są zadowoleni, jakiś blok parowy coś takiego w niej pada
  • Odpowiedz
z otwarta obudową jest tak jak na zdjęciu, karta nadal się mocno grzeje.


@rocky_b: Czyli miałem rację. Temperatury proca spadły, karta ma 1500 obrotów, a nie 2000, dysk 10C mniej. Zrób przeciąg w obudowie, a grafice postaraj się zmienić krzywa obrotów.
  • Odpowiedz