Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupna pierwszego od dosyć dawna motocykla. Szukam czegoś zarówno w teren jak i na ulicę. Trochę poczytałem i w sumie wybór padł na 3-4 modele. Mój budżet to około 40k (oczywiście im taniej tym lepiej) dla używki lub 60k dla nowego (firma).
1. Yamaha tenere 700 Extreme/Explorer — tutaj mieści się w budżecie nówka z dodanym kufrem i gmolami.
2. BMW GS800/850 - widzę kilka ciekawych pozycji na otomoto dla używanych modeli w moim budżecie i niewielkim przebiegu (szukam nie starszego niż 7 lat i przebieg poniżej 35000).
3. Triump Tiger - jak wyżej.
4. Aprilla Tuareg - nówkę można wyrwać za około 5k mniej niż nową tenerę. Nie wiem, czy warto.
#motocykle #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Jeździłem wszystkim co tu napisałeś i aprilla to by był mój wybór extra się tym jeździ a z tej 4 tenere najsłabsza z tej 4
  • Odpowiedz
  • 0
@bezsensutenwykop: Też myślałem, ale podobno jednak gorsza od tenery. Asfalt podobnie ale w terenie już gorzej.
@zlozlo Najsłabsza chodzi ci o silnik? Ten sam przedział co Aprilla, ale fakt słabszy od tigera i GSa. Nie jest to akurat dla mnie problem.
  • Odpowiedz
@Aliuss ja się na oglądałem i naczytalem to bralbym sobie tenere. No ale bez jazdy próbnej nie masz wogle co gdybać. Ten teren to ma być hardkor czy raczej szuterki? Jak coś serio myślisz o terenie to weź pod uwagę ktma. Spoko opcja jest też crf od Hondy albo używany klr- bo chyba nowek nie ma. A widziałeś może cfmoto 800 ? Oblukaj moc/waga. Wiem że chińczyk no ale wygląda obiecująco.
  • Odpowiedz
  • 0
@mikeeho: Nic hardcorowego. Szuterki, las, jakieś mniejsze górki. Jazda raczej 50/50 asfalt/off road. KTM kumpel ma i nie zachęca (może akurat taki model mu się trafił). Chińczyka trochę się boję, chociaż są o jakieś 30% tańsze od konkurencji. Planuję się na dniach na jazdy próbne umówić.
  • Odpowiedz
@Aliuss z ktm to fakt- podobno sporo jest awarii i niby lepiej iść w używki w nadziei że ktoś ogarniał wszystkie bolączki. Jednak 890 wygląda zajebiście i zajebiście też śmiga. Na co konkretnie narzekał kolega?
  • Odpowiedz
  • 0
@mikeeho: 2 razy w połowie wyprawy mu motor odmówił posłuszeństwa, mimo, że jak zawsze przed wyprawą konkretny przegląd. Nie wiem dokładnie co tam padło, ale coś w silniku. Plus miał też trochę pecha do mechaników. Ogólnie sporo kasy poszło na naprawy, pewnie by miał 2 motor za to :D
  • Odpowiedz
1. Yamaha tenere 700 Extreme/Explorer — tutaj mieści się w budżecie nówka z dodanym kufrem i gmolami.


@Aliuss: To nie widze dalszego sensu zastanawiania się. Ewentualnie V-Strom.
  • Odpowiedz