Wpis z mikrobloga

Mgr Anna Szlęzak. To ta "słynna" Pani co oczerniała na twitterze tatuażystę z niedawnej afery, a propos gwałtu.

Natchniony tym wpisem (https://wykop.pl/wpis/76922451/tinder-zwiazki-p0lka-myslicie-ze-w-koncu-doczekamy#269675325) postanowiłem przeprowadzić analizę, bo coś mi się nie zgadzało. Wchodzimy na IG, a tam w opisie:

💬Terapeutka małżeństw i par

💭Psychoterapeutka w trakcie szkolenia

📌 Umów się na konsultację⤵️

Wchodzimy na znanylekarza (https://www.znanylekarz.pl/anna-szlezak/psychoterapeuta/krakow), a tam od razu info

psychoterapeuta

Na jednym info, że w trakcie szkolenia, a na innym, że już posiada takie wykształcenie. No to sprawdzamy jej opis:

Jestem terapeutą małżeństw i par. W 2023 roku ukończyłam szkolenie z terapii małżeństw i par ze szczególnym uwzględnieniem podejścia systemowego certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Jestem psychoterapeutą w trakcie szkolenia całościowego z psychoterapii indywidualnej oraz terapii rodzin ze szczególnym uwzględnieniem problematyki okresu adolescencji. Szkolenie przygotowuje do certyfikatu psychoterapeuty i ma atestację Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Wyższe wykształcenie magisterskie zdobyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie kliniczne zdobywałam w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie na oddziale ogólnopsychiatrycznym oraz w Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, gdzie ukończyłam kurs doskonalący Psychoterapia Praktyczna. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Moja praca podlega regularnej superwizji.


Potwierdza w nim, że jest w trakcie szkoleń. Ale brakuje też w sumie najważniejszego stwierdzenia - że jest magistrem psychoterapii czy ogólnie nauk medycznych. Jedynie podane informacje, że jakieś kursy pokończone. Coś się nie zgadza. Wchodzimy na jej stronę https://annaszlezak.com/o-mnie/ a tam w opisie czytamy:

Jestem absolwentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim.


Powiecie, ale przecież jest magistrem to się nim tytułuje. No niby tak. Ale jak wchodzi się na stronę znaleźć lekarza to zakładam, że znajdę tam magistra medycyny, a nie dziennikarstwa czy powierzchni płaskich.

#p0lka #afera #oszukujo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@dotankowany_noca: Tak, to ta pani co chciała wieszać psy na fałszywie oskarżonym tatuażyście, a jak wyszło, że jednak juleczka skłamała to nie chciała przeprosić. Teraz ta sama pani okłamuje swoich pacjentów tytułując się psychoterapeutą, a nawet nim jeszcze nie jest.
  • Odpowiedz
@mstasiek: nie trzeba miec zadnego wyksztalcenia zeby zostac psychoterapeutą, są tylko szkolenia ale też chyba nie trzeba mieć wszystkiego... niby niektórzy terapeuci mają wykształcenie psychologiczne ale nie są przez to lepszymi terapeutami... a wykształcenie medyczne jest po to żeby rozpoznać prawdziwe choroby
  • Odpowiedz
  • 2
@irenicus30: Tak, nie trzeba. Chociaż w 21 krajach UE jest to uregulowane to może najwyższa pora i to u nas wprowadzić skoro były już próby. Chodzi mi bardziej o to, że ta pani się tytułuje magistrem reklamując swoje usługi psychoterapeutyczne, a magistrem jest jedynie dziennikarstwa. Jawnie wprowadza ludzi w błąd, bo nikogo nie obchodzi to, że ma magistra z dziennikarstwa kiedy szuka psychoterapeuty, a dopisuje sobie to po to by
  • Odpowiedz