Wpis z mikrobloga

#pracbaza

Wraz z końcem czerwca kończy mi się umowa.
U mnie kolchoz niezły ogólem, akurat w tym miesiące był problem z w wypłatami, dostaliśmy w okolicach 20tego.
Ogólem nieciekawie jest i nic dobrego mnie tu nie czeka w przyszłości.

Już mam ugraną robotę nową od lipca i pytanie, bo szefu nic nie przyszedł zagadać, być może obudzi się dopiero w lipcu xD.

Powinienem sam podejść do niego i powiedzieć jak się sprawy mają, czy #!$%@?, nie mówić nic, pożegnać się z załogą i sajonara?
  • 19
  • Odpowiedz
@strike_lucky: Skoro jemu nie zależy a wie, że umowa ci się kończy to co się będziesz wychylał. Ostatniego dnia się pożegnaj ze współpracownikami i do wiedzenia.
  • Odpowiedz
@strike_lucky: jak masz nagraną pewna robotę to lej to, nie twój problem, jakbyś nie miał roboty nagranej to wtedy warto jak już masz ogarnięte to się szefo powinien zreflektować i pogadać wczesniej
  • Odpowiedz
@strike_lucky: ja zawsze gadam dwa miesiące przed końcem umowy żeby wiedzieć na czym stoje. A jak pracodawca nie zaoferował Ci nic w ramach przedłużenia umowy (podwyżka ofkors) to #!$%@? to, tym bardziej że masz coś nowego. Możesz dać mu nauczkę i ostatniego dnia po prostu wyjdź i nie przychodź. Dostaniesz telefon "miras gdzie ty a praca???" to powiedz "PRZECIEŻ NIE DOSTAŁEM UMOWY XDDD" i będzie cyrk we firmie
  • Odpowiedz
@strike_lucky: jeżeli dostałeś wypowiedzenie to ma prawo do wysłania Cię na urlop wypoczynkowy.
Co prawda nie pochwalam, ale pamiętaj, że L4 przerywa ciąg urlopu. Po takim zabiegu pracodawca musi wypłacić Ci wypłatę (pomniejszoną do 80% za czas zwolnienia) + ekwiwalent za urlop.
  • Odpowiedz
przyszedł i powiedział że nie ma zleceń i nie przedłuży i podziękował, ja też podziękowałem.


@jutroBedzieLepiej: i ty chcesz nie palic mostow z takim januszem co daje znac o zwolnieniu tydzien przed koncem umowy xD sam fakt ze zostal tydzien a temat nie jest poruszony IMO oznacza toksyczna atmosfere w pracy. czego tu bronic?
  • Odpowiedz
  • 0
@p4wl no już od 2 miesięcy chyba szukałem roboty jak słyszałem co tu się dzieje.

Plotki ze nie wypłaca wynagrodzenia do 10 albo że wypłaca w ratach xD okazały się prawda i na szczęście w moim ostatnim miesiącu pracy tutaj
  • Odpowiedz
@strike_lucky: dzisiejszy świat jest niestety taki, że tydzień czy dwa to na teleporade a nie znajomego.
Dzwonisz mówisz że masz gorączkę, kaszel i brak sił. I cyk 5 dni L4. A później tylko kontynuacja.

I piszę to z myślą, że #!$%@? mnie taki ustrój bo jestem po drugiej stronie a muszę się liczyć z takimi akcjami :)
  • Odpowiedz