Wpis z mikrobloga

Siedziałem miesiąc na południu Europy, trochę też na Maderze i przeżyłem motocyklowy szok kulturowy. Tam nikt nie jeździ na moto w jakiś kombinezonach czy innych pożądnych ciuchach za miliony xD Buty moto to też rzadkość. Same Moto są raczej wykorzystywane do przemieszczania się a nie latania w koło komina xD A no i jak w PL są proporcje moto skuter 100:10 to tam jest 10:100. Szkoda że u nas nie ma takiego luzu( ͡° ʖ̯ ͡°)
#motocykle #gorzkiezale
  • 18
  • Odpowiedz
@JAuStURYErSE: nie wiem jak tam, ale może po prostu my ubieramy sie z konieczności? Na naszych drogach jest sporo zjebów, a jeszcze więcej ludzi, którzy chcą ci coś udowodnić. Po prostu jest niebezpiecznie.
  • Odpowiedz
@JAuStURYErSE: U nas strach jest jeździć małym samochodem, bo cię czołg zwany SUVem może rozjechać, a co dopiero na skuterze.
Druga sprawa, u nas jest jakieś chore fizyczne ograniczenie prędkości skuterów 50 cm3 do 45 km/h z PRL podczas gdy mieście jest 50 dla wszystkich. Takie ograniczenie utrudnia jazdę innym i jest nawet niebezpieczne. Albo siedzi na koleś na zderzaku, albo np. jak chcemy zmienić pas to może nam ktoś
  • Odpowiedz
@JAuStURYErSE: ale to co sugerujesz? ze wiecej luzu uchroni cie przed uczuleniem na asfalt w razie wyjebki? przeciez legalnie zobowiazany jestes jedynie do zalozenia kasku. mozesz sobie jezdzic w gaciach jesli tylko tego pragniesz ¯\(ツ)/¯
jest taki jutuber, max krason bodaj, kiedys byl filmik o tym jak sie wyluzowal ze swoja dziewuszka w chorwacji na skuerku tak, ze potem robil zrzutke na nowe zeby. niestety juz wszystko zostalo pousuwane z
  • Odpowiedz
@JAuStURYErSE: bez kurtki z 1k i kaksu za 1,5k itd. pewnie co 2 leży tam martwy w rowie :),

Ja wszystko rozumiem, sam też zakładam i polecam, ale gdy jadę gdzieś dalej, bo i nawet cieple dni na trasie jest. mi cieplej, ale w Polsce to jest mocno przesadzone, zrobiła się z tego jakaś szpanerska moda byle drożej, niczym z iphonami, tym bardziej patrząc na stystyki wypadków, to po zderzeniu
  • Odpowiedz
@krzysztof2033 @JAuStURYErSE możecie jeździć w samym kasku jak już ktoś napisał. Wasze życie i zdrowie. 5 km czy 500, to jakaś różnica? Możesz przejeździć kilka sezonów w ciuchach bez żadnej sytuacji na drodze, a raz się nie ubierzesz do sklepu i akurat 1 km od domu się położysz albo ktoś w ciebie wjedzie.

"Szpanerskiej mody" nie ma co komentować. Kurtka za 300 zł ma takie same normy i atesty jak
  • Odpowiedz
@krzysztof2033: nie do konca potrafie zrozumiec myslenie ze jesli ktos zaklada full kombi to szpanerstwo, ja kiedy tylko moge to albo full kombi ktore kosztowal bagatela 2300 od rebelhorna do tego kask za 2k i rekawice za 600zl, buty za 1600 i to jest szpan? szkoda mi Ciebie jesli tak myslisz...
  • Odpowiedz
ale zakładać strój jadąc do sklepu, bo nie potrafisz przejechać 5km bez gleby to jakaś paranoja


@krzysztof2033: Przyznaje się bez bicia, jak upał doskwiera, to czesto latam w krótkich spodenkach i t-shircie do samego sklepu. Od ubierania spodni motocyklowych już się pocę, zakładając kurtkę już się ze mnie leje, a jeszcze nie wsiadłem na moto. Powolutku sobie podjadę, małe zakupki zrobię i wracam.

Nikomu tego nie polecam, ale taki styl
  • Odpowiedz
@JAuStURYErSE: To że jest ograniczenie do 50km/h to nie znaczy że tyle będziesz max jechać. Jesteś wyluzowany chłopak, więc może się zdarzyć, że akurat dasz się ponieść pokusie i dosłownie na chwileczkę odkręcisz manetkę, bo jest kawałek fajnej drogi i mały ruch. Pyk i masz 100 na liczniku. A tu pieseł wybiega Ci zza zaparkowanego samochodu, dajesz po heblu odrobinkę za mocno i przód traci trakcję - lecisz z łapami
  • Odpowiedz
@JAuStURYErSE: gówno prawda, oni tam mają luz, ważniejsze od przepisów jest samopoczucie i dobry humor. Gdyby realia tamtejszego stylu jazdy przenieść do PL to na każdym skrzyżowaniu byś miał regularne bójki sebków i wydzierające się karyny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz