Wpis z mikrobloga

jeszcze się poniedziałek nie zaczął, powrót z urlopu i napotkałem pewien problem.
Jeszcze zadowolony z siebie, że wezmę telefon służbowy wcześniej aby go naładować i w poniedziałek być przygotowanym a nie, że potrzebuje telefonu a tu trup

No i wczoraj sobie naładowałem, włączam.. podaj hasło.. yy ale nie pamietam xd no i to jest mój problem. Jak codziennie musisz się logować minimun 2-3 razy i potem przez 3 tygodnie nie logujesz się ani razu, to łatwo zapomnieć hasło, które jest zmienne.

Gdyby to ode mnie zależało nie miałbym hasła. ale telefon ma soft który go zmienia, ogranicza jego możliwości i to co można a czego nie można robić. I nie dość, że musi być hasło, to jeszcze co miesiąc trzeba go zmieniać i nie może być takie samo, oraz musi mieć osiem znaków i conajmniej jedną cyrę, dotyczy to zarówno hasła do telefonu jak i systemu w pracy. Dodatkowo wymuszenie zmiany jest w różnym czasie, że najpierw trzeba zmienic w telefonie a potem w systemie i jest zawsze okres że korzysta się z dwóch haseł dopóki jedno nie dogoni drugiego.

ja opracowalem sobie system na to, żeby nie zaprzątać sobie tym głowy, więc jestem w stanie zgadnąć hasło, bo mam tylko 260 możliwości aby trafić,, problem w tym że w telefonie jest limit i byłem przekonany że 6 możliwości haseł musi pasować. jednak żadne nie weszło i pozostały mi 2 próby i telefon się wyczyści i przywróci do ustawień fabrycznych jak nie wpisze poprawnego.
Myślalem, że jak wyjmę baterię to mi się skasuje ten licznik ale nic z tego (samusung xcover 4) i też nawet wyłączyć nie można go wtedy, bo wyrzuca monit, podaj hasło aby wyłączyć telefon. no to wyłączyłem go w inny sposób wyciągając baterię.

Próbowałem się zalogować do systemu z domu, bo wiem że jak się zaloguje do systemu, to mam 50% szans że będzie takie samo hasło do telefonu, a tez nie udało mi się zalogować i nie wiem czy ten system się blokuje po paru próbach że jak wpiszesz 3 razy źle to nawet jak dobre wpiszesz to nie będzie pasować, na telefonie tak jest, że jak do apki firmowej sie zalogujesz 3 razy źle to zablokuje konto i musisz iść do kierownika o reset hasła.

Jeszcze mam w sumie jedną szansę, bo mógłbym spróbować się zalogować do pewnego urządzenia w terenie, bo mam taką możliwość. i tam mógłbym może trafić i mieć 50% szansy że takiego samo będzie na telefonie, ale nie wiem ile tam może być prób itd oraz jest takie ze 2 albo 3 i dość daleko, plus jeżeli zablokował się system, to i tak żadne nie będzie działać, ale to może byłby jakiś monit, a nie było nic takiego.

Z hasłem do systemu to nie problem, bo w poniedzialek mogę zapukać do kierownika i poprosić o reset hasła, potem na firmowym kompie sobie zmienić, ale co z tego że mam dostęp do systemu jak nie mam dostępu do apki na telefonie bo telefon zablokowany..
Jak to można rozwiązać? Nie da się chyba, będą musieli mi dać inny telefon raczej, którego pewnie nie mają xd

#telefony #zabezpieczenia #pracbaza #android
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: też o tym pomyślalem tylko to działa tak samo jak załatwienie czegoś w urzędzie, oraz też nie wiem jak mogą wysłać jakieś dane na telefon skoro mam włączony tryb samolotowy którego nie mogę wyłączyć bo trzeba podać hasło...
  • Odpowiedz