Wpis z mikrobloga

Hejo grillowe swiry ;) Macie jakies ulubion niestandardowe przepisy grillowe? Nie, ze jakas karkoweczka (gdzie tez jest supcio) czy kielbaski, ale moze jakies fajne nieoczywiste kombinacje na szaszlyka, czy warzywa czy cos, chetnie bym sprobowal czegos nowego :) W zamian dam przepis na moje ulubione zeberka z grilla ze slodko-kwasna marynata (takie po koreansku, jak ktos lubi ostrzej moze dodac jakiegos sosu al kaida)

Przepis jest na zeberkka wieprzowe, bo sa slodsze i sie szybciej grilluja, starcza na jaies 2,5kg zeberek

marynata:
- pol szklanki sosu sojowego
- pol szklanki wody
- 1/4 szklanki wina ryzowego
- 4 lyzki miopdu
- troche cukru, ale lepiej dac wiecej miodu po prostu
- 3 lyzki posiekanego/startego czosnku
- 3 lyzki startego imbiru
- 1 starte jablko
- 2 lyzeczki oleju sezamowego
- pol cebuli, starta
- pieprz, sol

marynuj najlepiej conajmniej dobe w lodowce idealnie w torbie prozniiowej albo szczelnie zabezpieczonej misce folia spozywcza

Potem zeberka w folie aluminiowa i na grilla, na minimum 3 godziny, najlepiej z 5.

#gotowanie #grill #jedzzwykopem #grillowanie #jedzenie
pastaallacarbonara - Hejo grillowe swiry ;) Macie jakies ulubion niestandardowe przep...

źródło: DSC_1834-768x514

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@johny-kowalski: zadna, piekarnik jest bardziej efektywny ;) mozesz je zrobic w piekarniku i na grillu odgrzac. No ja ja robie te zeberka, to one sobie sie robia z boku, tak na 1/4 grilla a reszzta miejsca jest na szybkie rzeczy. No i jak palisz brykietem to jak juz on sie rozgrzeje, to tak czesto go nie wymieniasz.

A grillowanie jest po prostu bardzo przyjemne, wiec wole grilowac, zwlaszcza w lato
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara: polecam marynaty do grillowanego mięsa/szaszłyków na jogurcie greckim, dodajesz co lubisz i zostawiasz na noc w lodówce.
wczoraj dałem pastę curry, losowe zioła, wtarłem kilka ząbków czosnku, wcisnąłem sok z połówki cytryny, sól, pieprz, trochę oliwy i miodu. wyszło super
  • Odpowiedz