Wpis z mikrobloga

@13czarnychkotow: idź do lekarza, bo tylko pogorszysz sobie sprawę. W grudniu próbowałem leczyć anginę bez antybiotyków - skończyło się na tym, że ostatecznie musiałem wybrać 2 w tabletkach a do tego 11 zastrzyków + zastrzyki na zbicie opuchlizny na migdałach.
@13czarnychkotow: angina to bakteryjne zakażenie migdałków podniebiennych. Jej główne objawy to: silny ból przy połykaniu, gorączka, brak kaszlu, powiększone węzły chłonne podżuchwowe (patrz skala Centora).

Anginę powodują najczęściej paciorkowce. Konieczne jest leczenie anginy antybiotykami, gdyż nieleczona powoduje m.in niebezpieczne powikłąnia sercowe.
@13czarnychkotow: no to idź na nią, przecież nie jest tak, że nie możesz się ruszyć nigdzie, ale ważne żebyś włączyła już antybiotyki jak najszybciej, bo inaczej Cię rozwali totalnie w ciągu kilku dni.
@13czarnychkotow: anginę diagnozuje lekarz oglądając gardło, więc lepiej odwiedzić lekarza. Jeśli chcesz koniecznie zdiagnozować u siebie anginę to polecam skalę Centora, mói ona o prawdopodobieństwie anginy.

Polecam również wstrzymać się od seksu oralnego, gdyż może to powodować u partnera paciorkowcowe zapalenie żołędzi.

mam nadzieję że pomogłem
@13czarnychkotow: Po pierwsze lekarz. Anginy nie NIE MOŻNA lekceważyć. Ze względu na podobieństwo antygenów paciorkowców grupy A do własnych antygenów, wytworzone przeciwciała mogą dawać BARDZO nieprzyjemne i groźne powikłania a mianowicie - kłębuszkowe zapalenie nerek lub gorączkę reumatyczną. Jak również wspomniane wyżej infekcyjne zapalenie wsierdzia. Generalnie wyjście na seminarium na antybiotkach nie powinno wpłynąć źle na przebieg, tylko polecam maseczke, żeby nie zarażać innych.