Wpis z mikrobloga

Mam paręnaście koleżanek i wszystkie nadały nadrzędny cel swojemu życiu w postaci podróżowania. Nie mogą dosłownie usiedzieć na dupie dłużej niż miesiąc roz*ierdalając przy tym cały swój zarobiony hajs. Pamiętam jeszcze z czasów studiów, gdy pracowały w weekendy, popołudniami za niskie stawki w pracach gdzie kwalifikacje nie są wymagane, tylko po to by większość zarobionej kasy wydać na pizzę i martini w Bari.
Czy wy też odnosicie wrażenie, że większość kobiet podróżujących przestałoby to robić gdyby zamknąć social media?
Czemu widoczna jest taka dysproporcja pomiędzy mężczyznami i kobietami w podejściu do wycieczek zagramanicę?
Moi znajomi, ci którzy wyjeżdzają regularnie zaczęli to robić wtedy, gdy zaczęli mieć dziewczyny xD

Link dla zasady :v

" https://www.wysokieobcasy.pl/akcje-specjalne/7,158911,28609883,turystyke-nakrecaja-dzis-kobiety-ktore-podrozuja-same-ale.html?disableRedirects=true "

#kobiety #podrozowanie #hobby
  • 11
  • Odpowiedz
@Ketiw7: No i co z tego? Też bym tak chciał i w sumie miałem parę razy wkrętkę na takie wypady. Teraz to bardziej all inclusive i leżenie do góry brzuchem, co też wiele osób nie rozumie.
Ale kasę wydaje w inny "głupi" sposób. Mi tam to pasuje ale jak napiszę na wykopie, że z różową jadamy w knajpach codziennie, dajemy napiwki, w weekendy imprezuje pijąc kolorowe drinki w barach, a
  • Odpowiedz
@Ketiw7: Zauważyłem to kilka lat temu. Ale niech robią co chcą. Młodzież jest nasiąknięta kolorowymi zdjęciami z instagrama, zdjęciami celebrytów, którzy mogą sobie pozwolić na wakacje kilka razy w roku oraz bardziej zamożnych ludzi, którzy robią to samo. Niech robią, nic mi do tego. No i ci zwykli młodzi ludzie uważają, że im to też się należy i że to jest bardzo dobre by wydać bardzo dużą część swoich rocznych
  • Odpowiedz
@Ketiw7: No przeczytałem. I dalej mam to gdzieś i jak żyje. Mi się podoba kolorowe życie z instagrama i też chce tak żyć. To mnie po części motywuje do jakiejś tam pracy i rozwijania się.
A co będzie na starość to już indywidualna sprawa każdego z nas. Jeden wie, że odziedziczy po rodzicach majątek to po co ma sobie ciułać tą kasę? Inny podróżuje i sobie ciuła tylko nie widzisz
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior: mordzia, ale to Ty dzwonisz. Przecież takim tłumaczeniem, że to "indywidualna sprawa" można by wytłumaczyć każde zagadnienie obyczajowe na świecie. Jakaś chłopkoroztropkowa mądrość od Ciebie bije.

Dodając ten post chciałem się dowiedzieć czy ktoś z wykopków zauważył inną motywację i być może nasilenie trendu w różnych grupach wiekowych wśród kobiet. Niczego poza czczym #!$%@? i dowodami anegdotycznymi nie oczekiwałem, ale typa który tutaj przyjdzie i będzie pisał, że każdy
  • Odpowiedz
@Ketiw7: No to tak, też to zauważyłem, i nie tylko u kobiet ale i u mężczyzn.
Tak, sociale pewnie to napędzają.
Starsi zaczynają się zmieniać i też taki tryb życia zaczynają prowadzić.
U młodszych często widzę postawę buntu na zasadzie "nie mam social medii", "nie oglądam yt" i tak dalej. Większy hejt na wszystko tj. takie podróżowanie, wywalanie kasy na bzdury, famemma, ekipy frizów, alkohol i imprezowy styl życia widzę
  • Odpowiedz