Wpis z mikrobloga

@Kakarot_Z
Na 99% był to list, a nie paczka.
I teraz jak nr przesyłki zaczynał się od R, to listonosz powinien doręczyć przesyłkę do rąk własnych. Natomiast jak zaczynał się od L, to doręcza się do skrzynki, a jak się nie mieści, to zostawia awizo (tu nie przewiduje się doręczenia do rąk własnych). Czasem trafia się list z nr zaczynającym się od U, tutaj także doręczenie jest do skrzynki oddawczej.

Paczki zawsze
  • Odpowiedz
Gdzieś czytałem że na poczcie listonosze i kurierzy dostają właśnie już wypisane awizo


@urodzajnaziemia: Ale bzdury xD Byłem listonoszem i rozwalają mnie te wykopkowe mądrości na temat poczty.
Zacznijmy od tego, że nawet jeśli jakiś listonosz awizuje coś bez próby doręczenia, to robi to sam, bo nie ma żadnych specjalnych pracowników, którzy mogliby przygotować mu te awizo. Listonosz sam przygotowuje się na rejon, segreguje listy według trasy chodu i opracowuje swoje
  • Odpowiedz
@Kakarot_Z
Czyli to list polecony. Tu listonosz powien doręczyć pod adres. Może się uszkodził i dlatego dostałeś awizo? Ewentualnie jakieś papiery z UCS do uzupełnienia.
  • Odpowiedz
@Kakarot_Z
RY to zawsze będzie list, nie ma od tego wyjątku.

A i list maksymalnie może ważyć 2 kg, a suma długości, wysokości i szerokości to maks 90 cm, najdłuższy bok maks 60 cm.
Duże listy często są awizowane, bo listonosz nie jest w stanie zmieścić ich w swojej torbie. Do tego chodzi on piechotą.
  • Odpowiedz