Wpis z mikrobloga

jak będąc człowiekiem wykluczonym i odizolowanym ze wszelkich społeczności przez pół życia nauczyć się jak działają relacje? czy to możliwe wgl? mam wrażenie, że nie wykształciła się we mnie jakaś wyobraźnia w tej kwestii, nie rozumiem po prostu jak to działa w prawdziwości

nawet koleżeńskie, zwłaszcza irl, a o relacjach romantycznych to nie wspomnę, bo to dla mnie abstrakcja

##!$%@?
  • 12
  • Odpowiedz
@Murmilllo: idź do roboty z openspacem- po miesiącu będziesz nienawidził ludzi i kontaktów z nimi, albo planował #!$%@? w bieszczady czy inne zadupie xD
  • Odpowiedz
  • 0
@vieniasn: @Murmilllo: trochę pesymistyczne podejście, zawsze da się być "normalnym". Z własnego doświadczenia wiem że da się to wypracować, kiedyś była ze mnie kompletna 'dpa' odezwanie się wśród grupy ludzi to był jakiś niebotyczny wysiłek. A potem się udało jakoś wyrobić, nawet ktoś mnie określił jako "przebojową" osobę i to był szok. Wszystko się da, nie warto tracić nadziei, koko dżambo i do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@wiszal oczywiście że się da ale jednak masz te powiedzmy kilkanaście lat w dupę co znacznie utrudni
i jednak jakiś deficyt może zostać
mi został na przykład losowy od małego po większy
  • Odpowiedz
  • 0
@vieniasn: generalnie życie jest trudne, co zrobisz jak nic nie zrobisz. Ale patrzenie na tą kwestię od strony deficytów jest błędem. Po prostu rozwijasz się w danej dziedzinie i dążysz ku temu by było ci lepiej, nikt nigdy nie jest w niczym doskonały. Nawet osoby które się wydają turbo obyte w towarzystwie
  • Odpowiedz