Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #zalesie #pkp #niemcy #db #polskiepato #polska #ciopong #rower

W sierpniu jadę z dziewczyną w tydzień do Warszawy

Jako środek transportu zdecydowaliśmy się na ciopong ponieważ jest dobre połączenie z Berlina do Warszawy niecałe 6h i chciałem wziąć ze sobą rower żeby porządnie pozwiedzać zakamarki stolicy.

I odkryłem że nie mogę wziąć ze sobą roweru co w sumie na dzisiejsze standardy celujacej w ekologiczny i zdrowy transport Europy uważam za żenadę. Łatwiej by mi było samolotem tego dnia przewieść rower niż pociągiem

Ale no nic już zaakceptowałem fakt że będę jeździł jakimś wynajętym gruzem więc otworzyła się przed nami możliwość śmiania pierwsza klasa jak przystało na turystów zza zachodniej granicy.

Jakie moje zdziwienie kiedy się okazało że nie tylko samolotem byłoby mi łatwiej przewieść rower ale i #!$%@? byłoby praktycznie taniej polecieć...

I teraz gwóźdź programu który zmotywował mnie do napisania tego postu
Poniewaz sprawdziliśmy ceny z pkp oraz Deutche Bahn no i jak już możecie się domyślać cena różniła się dość znacząco na korzyść Niemieckiego przewoźnika xd

Człowiek chce ładnie pojechać pociągiem z rowerem czysto schludnie ekonomicznie i ekologicznie

Na każdym kroku rzucane kłody pod nogi gdzie no wydaje mi się na stadardy Europy 2024 POWIENIENM CZUC SIE ZAPRASZANY ŻEBY JEŹDZIĆ KOLEJOM

To na koniec moje polskie PKP chce mnie #!$%@?ć na hajs xd

Kurtyna
Acapulco420 - #ciekawostki #zalesie #pkp #niemcy #db #polskiepato #polska #ciopong #r...

źródło: temp_file7603656252841710961

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Acapulco420: wiesz, ale od 3 miesiące są tam nowi rządzący. Na samym początku nowy prezes zapowiedział że nie będzie konkurował cenami w pociągach intercity, na końcówkach tras swoich pociągów. Inne podejście.
  • Odpowiedz
@Acapulco420: Ten konkretny pociąg nie ma miejsc dla rowerów, ale późniejszy ma. Przy czym kupowanie miejscówek dla rowerów na połączenia międzynarodowe wygląda na coś, co przerasta koleje - na DB system się wywala, w PKP IC można wybierać miejsca z mapy tylko dla pociągów na 30 dni do przodu (bo taki jest okres przedsprzedaży na połączenia krajowe), ale kończy się tak:
ms93 - @Acapulco420: Ten konkretny pociąg nie ma miejsc dla rowerów, ale późniejszy m...

źródło: obraz_2024-06-21_111048496

Pobierz
  • Odpowiedz