Wpis z mikrobloga

#programista15k

Czepianie się CRUDziarzy jest epickim przegrywem. Typowy chłop z tłustymi włosami z piwnicy, wkurza się i piana mu leci z mordy parchatej, że on ma 6k netto a jest pasjonatem i ci cholerni krudziarze-butkampiarze mają ponad 15k na rękę. Sieje nienawiść w necie, bo nie umie i boi się kierownika spytać o podwyżkę. Starcza mu na siedzenie u rodziców, subskrypcję mangi, only fans i skórki do lola. Czasem kupi sobie koszulkę zespołu metalowego, albo kpopu. W wolnych chwilach optymalizuje sieci neuronowe i robi nowy framework.

Tymczasem krudziarz po 3 latach ma 15-20k fajnie sobie żyje. Jest przedstawicielem ludzi, którzy są siłą i solą tej ziemi, którzy są rzutcy i potrafią się dynamicznie dostosowywać do potrzeb rynku.

Jak mnie to bawi, że ja po przebranżowieniu zarabiam więcej niż ci nienawistni studenci po informatyce, którzy nawet ędpointu nie umieją porządnie zrobić.
  • 5
  • Odpowiedz
@rolling_stone_with_no_hope: u nas w polsce nie ma praktycznie zadnych sensownych centr badawczych i ciekawych startupow, jak slyszysz o kims wybitnym to okazuje sie ze albo pracuje w spacex albo uczy na uniwersytecie w wielkiej Brytanii albo probowal tu cos robic ciekawego ale spajtowal i wrocil uczyc na uniwersytet.

mowie o tym bo nasza branza to jest 99.999% crud, stary ja teraz pracuje przy "AI" i to tez jest crud xD
  • Odpowiedz