Wpis z mikrobloga

Hej mircy. Potrzebuję pomocy kogoś kto pomoże mi coś zrozumieć jeśli chodzi o #pracbaza Od 5 lutego jestem zatrudniony na umowę o pracę, w związku z czym ten pierwszy miesiąc pracy był niepełny i wypłatę też dostałem oczywiście okrojoną. Teraz pytanie; ile dni urlopu przysługuje mi za luty? Wiem, że za każdy „pełny” miesiąc przysługuje mi 1,66 dnia urlopu, ale co z tym lutym? czy to się przelicza na np 1,33 z racji tego że były tam łącznie 2 dni nieprzepracowane? (1,2 luty to była sobota i niedziela a 2 i 3 to pon i wtorek)
Pozdrawiam
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #urlop
  • 4
  • Odpowiedz
@UderzenieGrzmotu: info z google
Według Kodeksu pracy, który ściśle określa warunki umowy zawieranej między pracownikiem a pracodawcą, podczas ustalania urlopu proporcjonalnego należy przyjąć zasadę, że jeden przepracowany miesiąc odpowiada 1/12 wymiaru urlopu wypoczynkowego przysługującemu danemu pracownikowi. W przypadku, gdy zatrudnienie rozpoczyna się w trakcie miesiąca, czyli miesiąc pracy jest niepełny, zawsze zaokrągla się go w górę do pełnego miesiąca.
  • Odpowiedz
@UderzenieGrzmotu: co z tego że co miesiąc ale obliczasz to nie sumując każdy miesiąc tylko licząc czas od do czyli licząc to w obecnie liczysz 4/12 x wymiar urlopu i zaokrąglasz wynik. Swoją drogą polecam poczytać KP przyda ci się w życiu.
  • Odpowiedz