Wpis z mikrobloga

#elektronika

Mam 6 m taśmy WS2812B, czy wystarczy zasilić ją w dwóch miejscach żeby świeciła równomiernie?
Pierwsze podłączenie zasilania po 1,5 m taśmy, a drugie po 4,5 m.
Taśma ma 60 diod na metr, moc maks. 18 W/m.
Jeszcze nie robiłem testów, ale muszę poprowadzić już przewody w ściance, dlatego pytam.
  • 7
  • Odpowiedz
Mam 6 m taśmy WS2812B, czy wystarczy zasilić ją w dwóch miejscach żeby świeciła równomiernie?

Pierwsze podłączenie zasilania po 1,5 m taśmy, a drugie po 4,5 m.

Taśma ma 60 diod na metr, moc maks. 18 W/m.

Jeszcze nie robiłem testów, ale muszę poprowadzić już przewody w ściance, dlatego pytam.


@KokiX: Z 6 metrami taśmy WS2812B i 60 diodami na metr (moc maks. 18 W/m), podłączenie zasilania w dwóch miejscach powinno
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Wojciech_Skupien dzięki za odpowiedź, tak też zrobię. Zasilacz już kupiłem, Meanwell, zależało mi na jakości. Był dwa razy droższy niż taśma ( ).
  • Odpowiedz
@KokiX: mnie przy 5m zasilanie podane w dwóch miejscach nie zadowalało. + były problemy komunikacją z ledami na drugim końcu taśmy ( po przeciwnej stronie niż mcu sterujący tym)
  • Odpowiedz
@KokiX: olałem sprawe. Ale na necie znalazłem info żeby robić power injection co 0,5m. Tylko pytanie co z sygnałem sterującym (Din). Na końcu paska stan wysoki może być interpretowany jako stan niski (przez spadek napięcia)

Ok. Sprawdziłem. Wszystko będzie ok. Tylko zasilanie trzeba dać
  • Odpowiedz